Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Cieszyn, 30 czerwca 2020 r.

Oświadczenie

W ubiegły piątek w czasie wiecu przedwyborczego Prezydenta Andrzeja Dudy w Skoczowie pani Wójt Istebnej Łucja Michałek trzymała plakietkę z napisem “Cieszyn głosuje na Andrzeja Dudę”.

Wybory Prezydenta RP to ważne wydarzenie w życiu społecznym, przywilej i jednocześnie obowiązek wynikający z demokracji. Nie ma zgody na propagandowe sugerowanie, że mieszkańcy Cieszyna jednogłośnie wybierają konkretnego kandydata. Potwierdzają to także oficjalne wyniki I tury wyborów (Rafał Trzaskowski 35,15%, Andrzej Duda 31,78%, Szymon Hołownia 20,54%, Krzysztof Bosak 6,78%, Robert Biedroń 2,89%, Władysław Kosiniak-Kamysz 1,98% i inni kandydaci, którzy nie przekroczyli progu 1%). Cieszyn swoją tożsamość od dawna buduje na tolerancji i stwarza przestrzeń do współżycia ludzi o różnym światopoglądzie. Jesteśmy z tego dumni. Reprezentowanie mieszkańców Cieszyna to mój obowiązek i zarazem przywilej jako burmistrza tego miasta wybranego w demokratycznych wyborach.

Wydarzenie ze Skoczowa traktuję jako incydent, nieprzemyślany i bardzo niefortunny. Głębszą ocenę pozostawiam mieszkańcom zarówno Cieszyna jak i Gminy Istebna.

Jako burmistrz oczekuję od pani wójt przeprosin mieszkańców Cieszyna, a także deklaracji, że ta sytuacja się w przyszłości nie powtórzy.

 

Burmistrz Miasta Cieszyna

Gabriela Staszkiewicz