Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Usługa wypożyczania samochodów cieszy się coraz to większą popularnością z roku na rok. Dlaczego tak się dzieje? Otóż oferty wypożyczalni samochodowych są coraz bardziej przystosowane do typowego, szarego klienta. Ceny takiej usługi zaczynają maleć, a wybór samochodów jest naprawdę szeroki. Sprawia to, że praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie w wypożyczalniach. To daje natomiast bardzo szeroki wachlarz zastosowań.

Komu przydają się wypożyczone samochody?

Zacznijmy od osób, których samochody niestety wylądowały w serwisie. Podczas stłuczek, które nie są spowodowane z naszej winy często nasz samochód nie jest sprawny do jazdy, więc musimy go wysłać na naprawę. Jak wtedy możemy dojeżdżać do pracy? Pchanie się transportem publicznym zdecydowanie nie jest niektórym na rękę. Warto więc skorzystać z oferty wypożyczalni samochodowych Szczecin, dzięki czemu zaoszczędzimy czas przy minimum formalności.

Drugą grupą osób cieszących się korzystaniem z takiej usługi to zdecydowanie rodziny (ale nie tylko!) na wakacjach. Bardzo często nasz samochód nie jest w stanie odbyć tak długiej podróży lub po prostu własnego samochodu nie posiadamy. Wtedy z pomocą przychodzi nam wypożyczalnia samochodów. Dzięki niej możemy wskazać pod jaki adres chcemy otrzymać auto i możemy ruszać w drogę! Skorzystać możemy z typowych hatchbacków, które przydadzą się w zatłoczonym mieście. Dostępne oczywiście również będą bardziej komfortowe auta, które przydadzą się podczas dłuższych podróży. Jeżeli ktoś chce ubezpieczyć swój samochód na takie podróże, warto zapewnić sobie samochód zastępczy z oc sprawcy warta, dzięki czemu zaoszczędzimy naprawdę sporo czasu. Dla każdego coś dobrego!

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o wypożyczaniu auta!

Ostatnią, również ważną grupą są firmy. Szukają oni samochodów do wypożyczenia dla swoich własnych pracowników, którzy muszą udać się w delegacje albo po prostu charakter ich pracy wymaga ciągłego poruszania się po mieście. Zakupienie samochodów to często bardzo duży koszt, więc skorzystanie z wypożyczalni może być bardzo na rękę firmom.

Formalności

Oczywiście jeżeli chcemy wypożyczyć samochód, warto dowiedzieć się jakie formalności musimy dopełnić. Po pierwsze musimy zdecydować jaką klasę samochodu i model chcemy wybrać. Zdecydowanie ułatwi to późniejsze wypożyczenie samochodu. Następnie dokonujemy rezerwacji auta. Warto również uwzględnić już na tym etapie adres odbioru jak i zwrotu samochodu.

Musimy pamiętać o opłaceniu kaucji. Z reguły firmy po prostu zablokują Ci środki pieniężne na karcie płatniczej w wysokości danej kaucji. Może ona wynieść nawet kilka tysięcy złotych! Warto o tym wiedzieć w przypadku podróży zagranicę. Zostanie ona Tobie zwrócona, kiedy już oddasz auto bez żadnych dodatkowych uszkodzeń.

Nie zapominajmy również o typowych rzeczach takich jak dowód osobisty oraz prawo jazdy. Niektóre wypożyczalnie oferują samochody tylko dla kierowców o danym stażu lub wieku. Trzeba więc sprawdzić dane warunki na stronie wypożyczalni, bo może okazać się, że w ogóle nie jesteśmy w stanie wypożyczyć takiego samochodu.

No i ostatnim krokiem jest już podpisanie umowy. Oczywiście musimy ją całą przeczytać i sprawdzić, czy zgadza się ona z założonymi wcześniej warunkami. Zazwyczaj otrzymujemy również kartkę z opisem uszkodzeń w danym aucie. Warto więc obejrzeć dokładnie całe auto, czy wszystko na pewno się zgadza. Jeśli są jakieś dodatkowe usterki, trzeba zrobić tego dokładne zdjęcie i natychmiast przekazać obsłudze. Poprawki powinny zostać naniesione na naszą rycinę.