Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Zerwana antena satelitarna, złamane konary drzew, urwany kabel telekomunikacyjny - to efekty kolejnych silnych wiatrów jakie przeszły przez Cieszyn 11 lutego. Najwięcej szkód wiatr wyrządził dzień wcześniej - 10 lutego - jednak 11 lutego strażnicy oraz służby ratunkowe również pracowali na wysokich obrotach.

Jedno ze zgłoszeń, dotyczyło zerwanej anteny satelitarnej, na ścianie jednego z budynków na Starym Targu. Antena została zdemontowana przez Państwową Straż Pożarną i przekazana właścicielowi. 

Przy drodze naprzeciw posesji ul. Reymonta zgłoszenie dotyczyło wiszącej luźnej blachy na jednym z budynków gospodarczych. Strażnicy udali się do właściciela, który zobowiązał się do zabezpieczenia blachy w trybie natychmiastowym.

Przy ul. Powstańców Śląskich strażnicy musieli interweniować, z powodu nisko wiszącego nad drogą kabla telekomunikacyjnego. Na miejsce wezwano OSP "Bobrek", która zlikwidowała zagrożenie.

 

Podczas kontroli Parku Pokoju strażnicy natrafili na złamany konar drzewa, który opierał się na krzakach. Jednak w chwili kontroli konar nie stwarzał zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka. Sprawę przekazano do Miejskiego Zarządu Dróg.

 

Zdjęcia można zobaczyć w naszej Facebookowej galerii mieszczącej się na naszym profilu Straży Miejskiej KLIK

 

Czytaj również: W Cieszynie przeszła wichura