Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Możliwości personalizacji hali namiotowej

Od pewnego czasu popularnością cieszą się nietypowe rozwiązania magazynowe. Mowa tutaj o halach namiotowych, już od wielu lat z powodzeniem można zauważyć jak hala namiotowa pomorskie rośnie w siłę.

Hale namiotowe w pomorskim stają się doskonałą alternatywą dla magazynów stacjonarnych. W pewnych kręgach są to jednak nietypowe rozwiązania, ponieważ wśród przedsiębiorców głęboko zakorzenionych w dawnych rozwiązaniach panuje przekonanie, że nic nie jest w stanie zastąpić murowanego magazynu. Widać dość wyraźnie, że powstają kolejne obiekty namiotowe, które wykorzystuje się nie tylko w celach przechowywania produktów, ale także do celów produkcyjnych, a nawet rozrywkowych (na przykład wesela lub imprezy). W celach produkcyjnych również sprawdzają się znakomicie, ponieważ obecna technologia pozwala na przystosowanie wnętrza namiotu pod wieloma względami. Łatwo jest spersonalizować i dostosować taki namiot do własnych potrzeb pod względem:

- mikroklimatu – do produkcji, do pracy ludzi wymagane jest stworzenie odpowiedniej filtracji powietrza, odpowiednich temperatur oraz usunięcie nadmiaru wilgoci ze środka. Nowoczesne konstrukcje namiotowe są zaprojektowane w taki sposób, że mają odpowiednio umiejscowione wywietrzniki oraz możliwość montażu klimatyzatorów i nagrzewnic. Jak więc widać sprawdzą się doskonale również w okresie zimowym, tzw. hale całoroczne. Aby wpłynąć jeszcze bardziej na klimat w środku obiektu można zdecydować się na specjalnie pogrubione ściany oraz dodatkowe ocieplenie wnętrza, pozwoli to przejść przez wyjątkowo siarczyste mrozy bez szwanku dla magazynowanych w środku obiektów.

- podziału przestrzeni – jest to niezwykle proste, aby wydzielić w namiocie przestrzeń na inny rodzaj działalności. Można postawić stabilne ścianki działowe, aby rozdzielić przykładowo magazyn na towary od składowiska sprzętu lub od strefy pracowniczej. Podział przestrzeni w takiej hali nie jest ograniczony przez fundamenty lub kolumny, więc cała przestrzeń może być wykorzystana i wykalkulowana według wymiarów obszaru namiotowego. W przypadku magazynu stacjonarnego trzeba brać poprawkę na tego typu kolumny i fundamenty, widać więc niesamowitą przewagę pod względem dostępności miejsca.

- wyglądu zewnętrznego – każdy z namiotów może występować w różnej kolorystyce, istnieje możliwość dostosowania jego kształtu, umiejscowienia logo na ścianach obiektu tymczasowego. Daje to przedsiębiorcy niesamowite możliwości kształtowania sposobu postrzegania firmy przez klientów. Trudno nie skorzystać z możliwości zaprezentowania reklamy na ścianach namiotu, który został postawiony niedaleko ruchliwej ulicy. W takim przypadku reklama nie jest nachalna, ale stanowi integralną część hali namiotowej. W kwestii kształtu popularnością cieszą się namioty sferyczne, które wyglądają jak z stworzone z technologii kosmicznej. Przywołuje to właśnie takie ciekawe skojarzenia i z pewnością wpływa pozytywnie na odbiór przez potencjalnych klientów

- wymiarów – wysokość, szerokość, długość to typowe parametry na które decyduje się przedsiębiorca decydując się na zakup lub na wynajem namiotów w zachodniopomorskim i każdym innym województwie. Można też dokonać wymiaru dachu, ponieważ dzielimy je na jednospadowe oraz dwuspadowe. Warto w tym momencie dodać również, że oba typy dachów dostosowane są pod względem wytrzymałości na obciążenie śniegiem. Ich kąt został specjalnie dobrany do tego, aby nadmiar śniegu zsuwał się naturalnie, pod własnym ciężarem i nie powodował nadwyrężenia budowli namiotowej.