Środki ochrony roślin są substancjami, które aktywnie wspierają uprawę roślin i bronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą zaburzyć naturalny system funkcjonowania roli. Specyfiką pestycydów jest ich szybkie, selektywne, nieinwazyjne, oraz skuteczne wyplenienie organizmów szkodzących roślinom, a, co ważne, ziemia nie nasiąka toksynami, przez co kontynuowanie bezpiecznej uprawy jest możliwe.

 

Środki ochrony roślin występują pod różnymi postaciami:

-Repelenty,  jeden z nich, może występować pod postacią żywego organizmu, lub związku chemicznego,  czy urządzenia emitującego dźwięki, lub światło.

- Atraktany, inaczej czynniki wabiące, stymulują pozytywnie organizmy do poprawnego i zintensyfikowanego funkcjonowania.

- Preparaty chemiczne, tj. herbicydy, fungicydy, insektycydy, regularoty wzrostu, zaprawy nasienne, rodentycydy 

 

Środki ochrony roślin działają dwutorowo- wypleniają szkodliwe organizmy i substancje destrukcyjnie wpływające na jakość gleby i jej owoców, a z drugiej strony odżywiają rośliny. Metoda stosowania środków ochronnych jest sprawdzona, ale czy aby na pewno godna zaufania?

 

Owszem, pod warunkiem, że bazujemy na sprawdzonych środkach, które potrafią być skuteczne i co istotne – wydajne. Dobrze jeśli ich skład nie jest przypadkowym skupiskiem substancji, a głęboko przemyślaną kompozycją różnych składników. Najwyższej jakości seria produktów tego rodzaju dostępnych na polskim rynku pochodzi od globalnej marki – Syngenta.pl. Są to wysokiej jakości środki ochrony roślin dostosowane do indywidualnych upraw. Oferta została podzielona na preparaty o określonych właściwościach oraz zastosowaniu. Do wyboru mamy środki regulujące uprawę roślin, dbające o ich jakość oraz te eliminujące szkodniki, chwasty, a także grzyby. Specyfiki działają skutecznie bez względu na rodzaj gleby oraz warunki atmosferyczne o czym przekonały się setki tysięcy rolników  z całego świata. Czy warto inwestować w środki ochrony roślin? Warto! Pod warunkiem, że są to środki pochodzące od marki Syngenta.