6-latka bez kasku na motorowerze - kierowca miał ponad promil

6-latka bez kasku na motorowerze - kierowca miał ponad promil

Policjanci z Cieszyna zatrzymali motorower, którym jechał 37-latek z 6-letnią dziewczynką bez wymaganego kasku. Szybko wyszło też na jaw, że mężczyzna był nietrzeźwy - badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowi przerwali jazdę, dziecko trafiło pod opiekę matki, a kierowca odpowie przed sądem.

Do kontroli doszło w minionym tygodniu około godziny 17.30 na ulicy Liburnia w Cieszynie. Patrolujący ten rejon policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zwrócili uwagę na motorower, którym przewożona była mała dziewczynka. Funkcjonariusze zauważyli, że dziecko nie miało wymaganego kasku ochronnego, więc zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział 37-letni mężczyzna, który przewoził 6-letnią dziewczynkę. W trakcie czynności policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mundurowi natychmiast uniemożliwili mu dalszą jazdę. Dziecko zostało przekazane matce, a mężczyzna został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych zwolniony.

Teraz sprawa trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, na podstawie Kodeksu karnego, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

To był skrajnie niebezpieczny przejazd. Na jednej drodze spotkały się dwa ryzyka naraz - alkohol i przewożenie dziecka bez ochrony głowy. W takich sytuacjach jeden błąd może zmienić zwykłą kontrolę w dramat, którego nikt już nie cofnie.

na podstawie: KPP w Cieszynie.