Weekend w Cieszynie - mappingi na ratuszu, parkrun, otwarte lodowisko i WOŚP

W centrum miasta znów będzie tłoczno, kolorowo i dźwięcznie. W Cieszynie miejscowe instytucje i organizacje szykują propozycje dla rodziców z dziećmi, biegaczy, miłośników muzyki i osób szukających wieczornych atrakcji. Między projekcjami na ratuszu a niedzielnym finałem zbiórki pojawi się też spacer historyczny i otwarte lodowisko. Informacje pochodzą z komunikatu Urzędu Miasta Cieszyn.
- Cieszyn szykuje weekend pełen ruchu, kultury i pokazów świetlnych
- Finał WOŚP przyciągnie tłumy na Rynek
Cieszyn szykuje weekend pełen ruchu, kultury i pokazów świetlnych
Miasto proponuje program skrojony na różne nastroje — od porannego biegu po rodzinne popołudnie przy kolędach. Organizatorzy, w tym Dom Narodowy, Biblioteka Miejska, Klub Studencki Portal i lokalne inicjatywy, zaplanowali wydarzenia w różnych punktach centrum i na obrzeżach.
Piątek
- 17:00 — Stacja Nauka (Dom Narodowy)
- 18:00 — Gorole – Boliwijskie Andy – wędrówka ponad chmurami (Biblioteka Miejska)
- 18:00 — Piątkowy Portal z muzyką (Klub Studencki Portal)
- 18:30 i 19:30 — Mapping na Ratuszu (Ratusz Miejski)
- 19:00 — Mapping (CIT Czeski Cieszyn, Hlavni 1a)
Sobota
- 9:00 — Parkrun Cieszyn (al. J. Łyska przy stadionie)
- 10:30–12:00 — „Chodź na łyżwy” - dzień otwarty (Lodowisko)
- 11:00 — Spacer Szersznikowski: Śladami walk o Stonawę — prowadzą Daniel Korbel & Bogdan Prymus (parking przy PZKO, Stonawa Dolany 825, Czechy)
- 16:00 i 18:00 — Wieczór kolęd z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej (Dom Narodowy)
- 18:00 — “Projekt Larmo” Hip-Hop. Brzmienie 80’ (Klub Studencki Portal, Bielska 66)
- 18:30 i 19:30 — Mapping na Ratuszu
- 19:00 — Mapping (CIT Czeski Cieszyn, Hlavni 1a)
Niedziela
- 11:00–20:00 — 34. Finał WOŚP (Rynek)
- 17:00 — Wielka Gala Noworoczna (Teatr)
- 18:30 i 19:30 — Mapping na Ratuszu
- 19:00 — Mapping (CIT Czeski Cieszyn, Hlavni 1a)
Program udostępniony przez Urząd Miasta Cieszyn łączy wydarzenia stałe z jednorazowymi pokazami — warto sprawdzić konkretne miejsca i ewentualne wymagania organizatorów przed wyjściem.
34. Finał WOŚP przyciągnie tłumy na Rynek
Niedzielne popołudnie z orkiestrą ma największy zasięg w weekendowym grafiku — na Rynku zaplanowano całodniową zbiórkę i atrakcje towarzyszące. To naturalny punkt programu dla tych, którzy chcą wziąć udział w zbiórce, posłuchać koncertów i poczuć festynową atmosferę miasta. Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku dużej frekwencji mogą pojawić się utrudnienia w poruszaniu się po centrum.
Miejscowe instytucje kulturalne dołączają do niedzielnych wydarzeń — wieczorna Wielka Gala Noworoczna w Teatrze oraz powtarzające się projekcje mappingu na ratuszu tworzą wieczorny program dla szukających spektakularnych wrażeń.
Wszystkie informacje pochodzą z ogłoszeń miejskich i komunikatów instytucji kulturalnych (m.in. Ratusz Miejski, CIT Czeski Cieszyn, Dom Narodowy, Biblioteka Miejska, Klub Studencki Portal).
Dla planujących wyjście — krótka praktyczna uwaga: przy wydarzeniach plenerowych warto przyjść wcześniej, zabrać ciepłe ubranie na wieczorne pokazy i sprawdzić aktualizacje na stronach organizatorów. Rodzinom z dziećmi poleca się odwiedzenie otwartego lodowiska w godzinach przedpołudniowych oraz rozważyć udział w porannym Parkrunie jako łatwy sposób na aktywne rozpoczęcie dnia.
na podstawie: UM Cieszyn.
Autor: krystian

