Mieszkańcy Wisły uczcili Narodowe Święto Niepodległości przy pomniku i w kaplicy

W Wiśle tłumy zebrały się 11 listopada, by oddać hołd poległym i wspólnie śpiewać hymn. Przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny zabrzmiała orkiestra, harfa i głosy lokalnych artystek, a dzień zakończyło nabożeństwo w kaplicy na Zadnim Groniu. Atmosfera była podniosła, ale też ciepła — święto połączyło władze, służby i mieszkańców.
- Uroczystość przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny
- Delegacje, kwiaty i program artystyczny
- Zakończenie w kaplicy na Zadnim Groniu
Uroczystość przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny
Obchody rozpoczęła Wiślańska Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Itnera, która nadała ton całemu wydarzeniu. Po powitaniu publiczności wystąpiła harfistka Ada Szurman, a następnie zgromadzeni wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W trakcie ceremonii głos zabrał Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok, przypominając o codziennej odpowiedzialności za wolność; w uroczystości brał także udział Poseł na Sejm RP Apoloniusz Tajner.
Delegacje, kwiaty i program artystyczny
Kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele władz i wielu instytucji: m.in. Tomasz Bujok, Apoloniusz Tajner, radni z przewodniczącym Januszem Podżorskim, reprezentant Zarządu Powiatu Aneta Legierska-Bujok, delegacje Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle, Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Nadleśnictwa Wisła, OSP, GOPR, Wiślańskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. W części artystycznej wystąpiły Ada Szurman (harfa) oraz Paulina Pliszczyńska‑Czyż (śpiew).
Zakończenie w kaplicy na Zadnim Groniu
Dzień został dopełniony nabożeństwem ekumenicznym w Kaplicy pw. św. Jadwigi Śląskiej na Zadnim Groniu, które zamknęło obchody i stało się chwilą wspólnej refleksji za poległych oraz tych, którzy walczyli o niepodległość.
na podstawie: Urząd Miejski w Wiśle.
Ostatnie Artykuły

Fałszywe alerty z Cieszyńskiej Karty Mieszkańca. Urząd uspokaja

Bezpieczne wakacje pod lupą Śląskiego. Rusza akcja dla dzieci i młodzieży

Nowy most w Dębowcu coraz bliżej. Powiat szuka wariantu bezpiecznego i szybkiego

Orzeł z Zabłocia wrócił z medalowym wynikiem z turnieju nazwanych miejscowości

Baseny Wisła wchodzą w sezon z nowymi jacuzzi i mocnym rabatem na start

Cieszyńscy pływacy nie odpuścili w upale i wrócili z czterema medalami

Cieszyńscy judocy wrócili z Katowic z sześcioma złotami – padł też tytuł mistrza Polski

Cieszyński Delfin wraca z Gliwic z 12 medalami i mocnym sygnałem

Fala upału w Strumieniu. IMGW ostrzega przed temperaturą do 33 stopni

Przerwy w prądzie obejmą kilka ulic Ustronia i Lipowski Groń

UKS Cieszyn z mocnym finiszem – trampkarze i młodziki pokazali charakter

Odcinek ul. Szersznika będzie zamknięty. Rusza przebudowa przyłącza

Upał potrafi zaskoczyć. W Cieszynie przypominają najprostsze zasady

W Wiśle szykuje się piknik dla ojców i dzieci. Dochód pomoże wyjechać nad morze
Przydatne dane teleadresowe
- Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Urząd Stanu Cywilnego w Chybiu - kontakt, godziny i rejestracja aktów
- SKO-EKO Skoczów - kontakt, godziny, cennik ścieków i PSZOK
- Baseny Wisła - godziny, cennik i rezerwacja kortów
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Bażanowicach - kontakt, kursy i pracownie
- Biblioteka Miejska Filia nr 3 w Cieszynie - kontakt, godziny, informacje
