Wczoraj swój specjalny dzień odchodziły wszystkie przedszkolaki. To data szczególna w kalendarzu każdego malucha. Nie zapomnieli o tym cieszyńscy policjanci i w Dzień Przedszkolaka odwiedzili najmłodszych w przedszkolach. Mundurowi życząc wszystkim przedszkolakom dużo uśmiechu, radości każdego dnia i wspaniałej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy rozmawiali o bezpieczeństwie w domu, na drodze, w przedszkolu…wszędzie.

Policjanci z cieszyńskiej komendy od wielu już lat cyklicznie odwiedzają przedszkola. W czasie spotkań uczą dzieci bezpiecznych zabaw i zachowań w domu, przedszkolu, na podwórku, latem czy zimą. Przede wszystkim uczą bezpiecznych zachowań na drodze, bo to właśnie tam czeka na nich najwięcej niebezpieczeństw. Dla przedszkolaków wizyty te zawsze są dużym wydarzeniem i milusińscy z zaciekawieniem wypytują również o policyjną służbę, radiowozy czy policyjne wyposażenie. W spotkaniach mundurowym często towarzyszy Sznupek – maskotka śląskiej Policji, który jest ulubieńcem dzieci.

Przedszkolaki! Dla nas Wasze święto to nie tylko wczorajszy dzień, ale każdy dzień roku!śDziekujemy za Waszą szczerość, życzliwość i niezmiennie życzymy dużo uśmiechu, radości każdego dnia i wspaniałej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy! 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzone jest corocznie 20 września. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku.