Gospodarze — uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w obu grupach wiekowych. Zmaganiom uczniów przyglądał się naczelnik bielskiej drogówki asp. szt. Arkadiuszem Mroczko, który w podsumowaniu turnieju podkreślał, jak ważna jest nauka bezpiecznych zachowań i nawyków oraz poszanowanie przepisów ruchu drogowego od najmłodszych lat.

Policjanci z bielskiej i cieszyńskiej drogówki przeprowadzili okręgowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach — Delegatura w Bielsku-Białej.

Zacięta rywalizacja uczniów szkół podstawowych rozpoczęła się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego. Zmagania kończyły się zaprezentowaniem praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które oceniał ratownik z bielskiej grupy PCK. Zawody prowadzone były w dwóch grupach wiekowych. W grupie I pierwsze rywalizowali uczniowie urodzeni w 2010 roku lub młodsi, a drużyna składała się z 2 dziewczynek i 2 chłopców. W grupie starszej rywalizowali w drużynach 3-osobowych starsi uczniowie.

Niepokonani okazali się przedstawiciele gospodarzy.

Grupa I

1. miejsce ZSP Mazańcowice

2. miejsce SP Mnich

3. miejsce SP Stara Wieś

4. miejsce SP Wisła Mała

5. miejsce ZSP Zarzecze

Grupa II

1. miejsce ZSP Mazańcowice

2. miejsce SP 2 Ustroń

3. miejsce SP Wisła Mała

4. miejsce SP 2 Bystra

5. miejsce SP Szare

Drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej asp. szt. Arkadiusza Mroczko, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej, Dyrektora WORD w Bielsku-Białej Mariusza Ogłozińskiego oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sporku UM Bielsko-Biała Ewy Szymanek-Płaska.

Wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności zwycięzcom, serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz umiejętności zgodnej z przepisami jazdy na rowerze. Zwycięzcy będą reprezentować nasz region w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 14 maja 2022 r. w SP w Kroczycach.