Policja Cieszyn: Poszukiwany ośmioma listami gończymi w rękach policjantów z Cieszyna
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wspierani przez mundurowych z Ustronia zatrzymali 30-letniego mężczyznę poszukiwanego ośmioma listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ponad roku. Poszukiwany był m.in. do odbycia kary pozbawienia wolności za rozboje, kradzieże i włamania oraz znieważenie funkcjonariusza. 30-latek został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzone wcześniej kary.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie poszukiwali od ponad roku 30-letniego mieszkańca Sosnowca, za którym zostały wydane aż osiem listów gończych w związku z przestępstwami, których sie dopuścił. Mężczyzna był skazany za rozboje, popełnione w warunkach recydywy kradzieże i kradzieże z włamaniem oraz znieważenie funkcjonariusza. 30-latka był dodatkowo poszukiwany do czterech trwających postępowań karnych w związku z wydanymi przez Prokuraturę zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu. Przed organami ścigania ukrywał się na terytorium Unii Europejskiej. Policjanci przez cały czas prowadzili działania zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się przestępcy i jego zatrzymania. W wyniku intensywnych działań poszukiwawczych kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie namierzyli 30-latka. Ustalili, że wrócił on do kraju na kilka dni i przebywał na terenie jednej z posesji w Gminie Goleszów. Policjanci, wobec podejrzeń, że poszukiwany będzie za wszelką cenę próbował uciec, zastosowali szczególne środki ostrożności i przystąpili do działania. Do zatrzymania mężczyzny doszło 21 kwietnia w godzinach porannych. Policjanci kryminalni, wspierani przez mundurowych z Ustronia, otoczyli dom i zabezpieczali ewentualną drogę ucieczki poszukiwanego. Groźba siłowego wejścia do domu wystarczyła, żeby zaskoczony wizytą policjantów 30-latek oddał się w ręce mundurowych. Nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Zatrzymany został przez kryminalnych doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzone kary pozbawienia wolności.
Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, cieszyn.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/335633,Poszukiwany-osmioma-listami-gonczymi-w-rekach-policjantow-z-Cieszyna.html
Ostatnie Artykuły

Kamil Targosz z Osuchowskiego wygrał prestiżowy konkurs prawniczy

Domek Ogrodnika wraca do świetności – w parku u Kossaków trwa zmiana

W Strumieniu rozmawiano wprost o kryzysie dzieci i młodzieży

W Chybiu padły konkretne pytania o usługi społeczne i współpracę gmin

Budżet Obywatelski pod lupą. W Cieszynie szykuje się gorąca rozmowa o zmianach

Brak kasku i chwila na skrzyżowaniu w Zebrzydowicach - 15-latek w szpitalu

Nowa pracownia przyrodnicza w Pruchnej. Szkoła dostanie blisko 60 tysięcy złotych

Nowy łuk i wielki cel Krystiana Piszczka. Wsparcie już pracuje na wyniki

RapPedagog w Prażakówce. Warsztaty o profilaktyce dla rodziców i nauczycieli

Pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat razem. Cieszyn świętował wyjątkowe małżeństwa

Przy Łysku ruszyło porządkowanie terenu. Wycinka ma być minimalna

Tłumy i muzyka na Dniach Skoczowa. Finał należał do Dawida Kwiatkowskiego

Internet dla graczy – światłowód czy 5G?

Cieńków wypełniły spotkania, warsztaty i muzyka. Dziewięćsił wrócił do Wisły
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Hażlachu - kontakt, godziny i rejestracja
- Biblioteka Miejska Filia nr 3 w Cieszynie - kontakt, godziny, informacje
- Miejski Zarząd Dróg w Skoczowie - kontakt, godziny, zajęcie pasa drogowego, targowiska
- Dom Spokojnej Starości w Cieszynie - przyjęcie, opłaty, rehabilitacja i kontakt
- Powiatowy Dom Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień" w Cieszynie - kontakt, przyjęcie, usługi i godziny odwiedzin
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Cieszynie - kontakt, godziny, informacje
