Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Co trzeba wiedzieć o doradztwie kredytowym?

Doradztwo kredytowe to usługi opierające się na udzielaniu pomocy oraz informacji dla kredytobiorców o aktualnych ofertach bankowych. Oprócz niezbędnej wiedzy doradcy wesprą w podjęciu korzystnej decyzji w kwestii korzystania z produktów bankowych. Największą z zalet jest fakt, że agenci kredytowi mają tak rozbudową ofertę, której nie ma żaden z banków. Doradztwo kredytowe to wsparcie finansowe, gdzie oprócz dofinansowania można także otrzymać ubezpieczenie oraz skorzystać z różnych inwestycji.

Doradztwo kredytowe - kim są jego przedstawiciele i czym się wyróżniają?

Doradztwo należy do sporej grupy usług bankowych. Osoby, które się nim zajmują to eksperci zwani doradcami kredytowymi bądź agentami. Nie zatrudnia ich dany bank, a jedynie nawiązują współpracę z częścią instytucji.

Czym wyróżnia się doradca kredytowy? Posiadaniem szeroko pojętej wiedzy na temat ofert, które są kluczowe dla wszystkich klientów.  Z kolei przekazywane przez niego informacje muszą być zgodne z rzeczywistością i faktycznym stanem.

Bez wątpienia korzystanie ze współpracy z doradztwem kredytowym to słuszne wyjście przy jakichkolwiek usługach bankowych, szczególnie tych typu kredyty hipoteczne. Doradcy mają aktualne dane na temat ofert banków. Dzięki temu są w stanie dobrać usługę najbardziej pożądana i potrzebną przez konsumenta. To bardzo ważne, gdy wnioskuje on o wysoką kwotę np. starając się o kredyt mieszkaniowy.

Korzyścią płynące z doradztwa kredytowego dla konsumenta

Kredytobiorcy mogą liczyć na:

  • bezpłatną pomoc;
  • kredytowanie o bardzo korzystnych i preferencyjnych warunkach;
  • mnóstwo ofert w jednym miejscu, gdyż agent ma dostęp do szerokiej liczby propozycji w przeciwieństwie do placówek bankowych;
  • obiektywną pomoc specjalisty, który swoje usługi opiera na posiadaniu pełnej wiedzy o finansach;
  • rabaty i upusty, które sprawią, że oferta będzie dużo lepsze niż w przypadku, kiedy klient sam wnioskuje w banku o kredyt.

Kiedy i w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego?

Warto wiedzieć, że tego rodzaju usługi są ogólnodostępne, czyli korzystać z nich mogą wszyscy, którzy starają się o kredyt. Przeważnie o pomoc do doradców zgłaszają się konsumenci, którzy nie mają wystarczającej wiedzy o produktach bankowych. Ani informacji na temat swojej zdolności kredytowej. To bardzo istotne, gdyż agenci kredytów uchronią klientów przed opłacaniem wielu dodatkowych opłat.

Współpraca z doradcą pozwoli zaoszczędzić czas. W trakcie jednego spotkania klientów otrzyma dane na temat posiadanych ofert a także pomoc w poprawnym wypełnieniu a następnie dostarczeniu, niezbędnych dokumentów. Na czas trwania umowy agent staje się pełnomocnikiem kredytobiorcy w kontaktach z instytucją bankową.

Wsparcie doradcy przyda się także osobom, które nie mają stosowanej zdolności kredytowej. Agent będzie negocjował z bankiem, w imieniu konsumenta, lepsze dla niego warunki, by ten mógł bez problemu spłacić zobowiązanie

Doradztwo kredytowe to pożądana usługa. Jest nie tylko świetną pomocą w zaciągnięciu kredytu, ale i najlepszą opcją, był otrzymać bardzo korzystne warunki finansowania.