Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Unia Europejska dąży do obniżenia emisji szkodliwych substancji dla naszego zdrowia oraz środowiska. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Obecnie możemy zauważyć coraz więcej paneli fotowoltaicznych na dachach budynków w naszym kraju. Dlaczego? Fotowoltaika pozwala zaoszczędzić nie tylko gospodarstwom domowym, ale także przedsiębiorstwom. Warto jednak pamiętać, że instalacje te dają również wiele innych korzyści, o których powiemy poniżej.

Jak przygotować się pod montaż fotowoltaiki?

 Jak przygotować się pod montaż fotowoltaiki

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zapotrzebowanie na energię elektryczną. Ogólnie można stwierdzić, że dużo przedsiębiorstw rozpoczyna swoją pracę, a kończy ją w godzinach popołudniowych. Jest to czas, kiedy panele fotowoltaiczne na obszarze Szczecina są najefektywniejsze. Jednak istnieją także przedsiębiorstwa, których produkcja trwa całą dobę. Dlatego dobór odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej będzie zależeć od indywidualnego zapotrzebowanie energetycznego każdego przedsiębiorstwa.

Sprzedawanie energii elektrycznej

Oczywiście zapotrzebowanie energetyczne w przedsiębiorstwach jest wyższe niż w gospodarstwach domowych. Dlatego też oszczędności z fotowoltaiki są dla nich jeszcze większe. Posiadając odpowiednią instalację fotowoltaiczną możemy zaoszczędzić nawet do 100% kosztów energii elektrycznej. Co jednak w przypadku, kiedy produkujemy nadwyżki prądu? Obecnie każde przedsiębiorstw może sprzedawać nadwyżki energii elektrycznej operatorowi sieci. Możemy także magazynować nasze nadwyżki, aby wykorzystać je w okresach zmniejszonej produktywności instalacji. Taki system będzie najbardziej odpowiedni dla firm, których produkcja trwa całą dobę.

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej

Przedsiębiorca nie musi wykładać całej kwoty, aby pozyskać instalację fotowoltaiczną. Istnieje wiele sposobów na finansowanie tego przedsięwzięcia. Możemy zdecydować się na dofinansowania rządowe, ulgi, leasing czy chociażby specjalny kredyt na fotowoltaikę. W ten sposób będziemy mogli szybciej oczekiwać zwrotu z inwestycji. Jest to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na jak najszybszym pozyskiwaniu darmowej i czystej energii.

Budowa pozytywnego wizerunku

Dzięki temu, że inwestujesz w Odnawialne Źródła Energii dajesz się poznać, jako przedsiębiorstwo świadome ekologicznie i innowacyjnie. W ten sposób budujesz pozytywny wizerunek swojej firmy. Często jest to świadomy ruch dokonywany przez przedsiębiorstwa, aby jeszcze bardziej zachęcić do siebie potencjalnych klientów. Ponadto fotowoltaika nie przyczynia się do emisji dwutlenku węgla, więc aktywnie przyczyniasz się do dbania o nasze wspólne środowisko.

Podsumowując

Fotowoltaika niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także przedsiębiorstw. Przede wszystkim uzyskujemy dzięki temu oszczędności związane z obniżeniem rocznych kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej. Posiadanie własnej elektrowni słonecznej pozwala na uniezależnienie się przedsiębiorstwa od wzrostu cen prądu elektrycznego. Dodatkowo nie musimy się bać o jakąkolwiek awarię sieci energetycznej. Posiadając własną instalację fotowoltaiczną poprawiamy również swój wizerunek i prestiż.