Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Obecnie najpopularniejszym wyposażeniem salonów są narożniki. Wyparły one klasyczne kanapy, sofy i fotele w ostatnich latach. Dlaczego? Ponieważ można łatwiej dostosować je do wnętrza oraz posiadają dużo funkcjonalności. Narożnik w naszym salonie to nie tylko użytkowy mebel. Pełni też on funkcję dekoracyjną. Narożnik, który najczęściej jest największym meblem w naszym salonie czy domu, przyciąga największą uwagę wśród gości. Dlatego też poświęcić mu trochę więcej uwagi podczas zakupów, dokładnie przemyśleć ułożenie i styl jaki chcemy. Poniżej zostaną przedstawione kwestie, które warto przemyśleć zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu.

Do czego potrzebujesz narożnika?

 Do czego potrzebujesz narożnika

Czy ma być to mebel, na którym jedynie spędza się czas w ciągu dnia, siedząc, oglądając telewizję czy rozmawiając? Czy może też ktoś będzie spał na nim? Jakie jest ryzyko zabrudzeń? Jak dużo czasu będziemy na nim spędzać? Te wszystkie pytania są bardzo ważne i trzeba zadać je sobie wcześniej. Jeśli nikt nie będzie spędzał nocy na tym narożniku, to nie potrzebujemy dodatkowej funkcjonalności spania. Meble z taką funkcją są rozkładane i często posiadają schowki na pościel. Sprawdzają się w przypadku kawalerek lub w przypadku, gdy często przyjmujemy gości, którzy zostają na noc. Jeśli jest duże ryzyko zabrudzeń, bo posiadacie zwierzęta, dzieci lub zwyczajnie spędzacie na narożniku dużo czasu, to lepiej zainwestować w dobrej jakości tkaniny, które będą odporne na zabrudzenia i będą łatwe w czyszczeniu. W takim przypadku na pewno odpadają meble w kolorze białym. JW sytuacji, gdy dużo czasu spędzamy siedząc a narożniku, to można zastanowić się nad regulowanymi oparciami. Jeśli zaś nasz mebel ma mieć charakter czysto dekoracyjny to można zainwestować w tkaniny o wyrazistym kolorze i wzorze.

Wielkość ma znaczenie

Wiadomo, że narożnik ze skóry musi być komfortowy, ale musi też pasować do pomieszczenia. Jeśli salon jest mały i nie mamy w nim zbyt dużo miejsca, to należy skupić się na narożnikach mniejszych, które można łatwo ustawić w kącie. Takie pomieszczenie będzie optycznie wyglądało na większe i zyskamy trochę wolnego miejsca. Z reguły powinno się zmierzyć najpierw salon i zastanowić się ile miejsca może zająć narożnik. W internecie znajdziecie dużo programów online, w których możecie sobie zwizualizować wnętrze i sprawdzić czy wymiary narożnika będą odpowiednie. Można użyć też do tego kartki papieru, ale warto to zrobić. Nie wszystkie narożniki da się rozebrać, aby je zmniejszyć. Jeśli nie jesteście pewni, to można też zainwestować w narożniki modułowe. Takie meble można łatwo przekształcać i dostosować do wnętrza, bez dużego ryzyka. Pamiętajmy, żeby nie zablokować przejścia przez salon oraz nie spowodować, że salon będzie wydawał się mały i zagracony. To ma być pomieszczenie, w którym będziecie chcieli odpoczywać i spędzać czas wy oraz wasi goście.

Podsumowanie

To tylko kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze narożnika. Pozostaje jeszcze kwestia stylu czy tkaniny oraz cena. Budżet jest najczęstszym czynnikiem wyboru mebli do naszego domu.