SM Cieszyn: Strażnicy interweniowali wobec osób nietrzeźwych
7 marca dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie o leżącej osobie pod ławką obok jednego z cieszyńskich klubów.
Przybyli na miejsce strażnicy potwierdzili to zgłoszenie. Na chodniku obok ławki leżał mężczyzna, który znajdował się w stanie mocnego upojenia alkoholowego. W obawie o stan i bezpieczeństwo mężczyznę przewieziono do izby wytrzeźwień gdzie został pozostawiony do wytrzeźwienia. Mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile.
Mężczyzna odpowie za dopuszczenie się wybryku nieobyczajnego. Również 9 marca dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie o osobie leżącej na chodniku w rejonu mostu Przyjaźni.
Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Na chodniku leżała znana z wcześniejszych interwencji osoba bezdomna, od której strażnicy wyczuli silną woń alkoholu. Osoba nie potrafiła poruszać się o własnych siłach. Osobę przewieziono do izby wytrzeźwień w Bielsku-Białej gdzie została poddana badaniu trzeźwości.
Wynik pomiaru wykazał 2 promile alkoholu. Mężczyzna także odpowie za popełnione wykroczenie.
Straż Miejska Cieszyn sm.cieszyn.pl/, sm.cieszyn.pl/straznicy-interweniowali-wobec-osob-nietrzezwych.html
Autor: krystian