Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Orkan "Sabina" to głęboki i rozległy niż, który dotarł do Polski. Służby ratunkowe niemal nieustannie musiały interweniować. Nie inaczej było w Cieszynie. Tylko w ciągu kilku godzin dyżurni Straży Miejskiej odebrali kilkanaście zgłoszeń, które miały związek z silnym wiatrem przechodzącym przez nasz region w ostatniej dobie.

W poniedziałek - od wczesnych godzin porannych w Straży Miejskiej niemal bez przerwy dzwoniły telefony. Strażnicy wysyłani na miejsce zdarzeń zabezpieczali miejsca niebezpieczne, oraz współpracowali m.in. z jednostkami Straży Pożarnej oraz Policji. Zgłoszenia dotyczyły m.in. wyrwanych drzew jakie wywołał silny wiatr, który od wczesnych godzin porannych wiał w porywach - z prędkością dochodzącą do 100 km/h. Wcześniej, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał m.in. dla województwa śląskiego ostrzeżenie - 2. stopnia o silnym wietrze, przelotnych opadach deszczu oraz lokalnych burzach.

Tego dnia służby w naszym mieście miały dużo pracy. Na szczęście żaden z mieszkańców nie odniósł obrażeń. Ogrom zniszczeń jakich dokonał silny wiatr możecie Państwo zobaczyć na zdjęciach, które wykonali strażnicy podczas podejmowanych interwencji.

 

Aby zobaczyć zdjęcia prosimy przejść do galerii zdjęć na naszym Facebookowym profilu Straży Miejskiej KLIK