Stylowe okiennice wewnętrzne

Obecnie na rynku elementów do wyposażania wnętrz możemy znaleźć wiele rozwiązań, które są wysoce funkcjonalne oraz nadają wyjątkowego charakteru naszym wnętrzom. Jednym z nich są ciągle zyskujące popularność okiennice wewnętrzne, czyli tzw. shuttersy. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup stylowych drewnianych okiennic ze względu na ich wielkie walory estetyczne oraz wysoką skuteczność osłony okien. W dodatku możemy wybrać spośród wielu wariantów kolorystycznych oraz sposobu zasłaniania okien.

Czym są shuttersy?

Shuttersy to nic innego jak nowoczesne drewniane okiennice wewnętrze, które skonstruowane są z kilku rodzajów drewna. Ponadto shuttersy składają się co najmniej z jednego panelu, który stanowi ramę. Do wspomnianej ramy przymocowuje się lamele. Lamela jest drobną konstrukcją, w której montuje się drobne deseczki pod odpowiednim kątem nachylenia w taki sposób, aby umożliwić swobodne wpadanie światła do pomieszczenia. Dzięki lamelom okiennice do złudzenia przypominają klasyczne, drewniane żaluzje, które nie są tak estetyczne jak shuttersy. Zaletą tego rodzaju przysłony do okna jest dostosowanie ich do naszych potrzeb. Lamele w shuttersach mogą być zarówno nieruchome, jak również regulowane. Regulowanie lamel możliwe dzięki jest specjalnemu, drewnianemu patyczkowi.

Okiennice wewnętrzne występują najczęściej w trzech wariantach:

  • okiennice rozwierne
  • okiennice składane
  • okiennice przesuwne

Najbardziej efektownym, a zarazem efektywnym rozwiązaniem do naszego domu są shuttersy składane. Świetnie nadają się do montażu na średniej wielkości okna lub oknach niskich. W pełnym złożeniu okiennic umożliwiają one wpadanie maksymalnej ilości światła słonecznego do pomieszczenia, a dodatkowo nie zajmują wiele miejsca i nawet złożone prezentują się nienagannie.

Zamawiając okiennice składane możemy wybrać w jaki sposób mają ulegać złożeniu. Mogą składać się symetrycznie po obu stronach okna lub harmonijkowo na jedną, dogodną dla nas stronę. Okiennice składane mogą być również wyposażone w różną ilość paneli drewnianych dzięki czemu możemy dobrać parametry do naszych potrzeb. Jeżeli nie planujemy często korzystać z funkcji otwierania okna, można zastosować mniejszą liczbę deseczek dzięki czemu większa ilość światła będzie wpadać do naszego pokoju.

Dlaczego wybrać shuttersy?

Drewniane okiennice okienne w pięknym kolorze będą idealnym dopełnieniem całego wnętrza, niezależnie od tego czy posiada bardziej nowoczesny czy klasyczny wystrój. Okiennice wewnętrzne z pewnością spodobają się miłośnikom stylowych i awangardowych rozwiązań. Shuttersy będą doskonałym elementem dekoracyjnym w domach jednorodzinnych jak również w blokach czy apartamentach. Co odważniejsi montują shuttersy w niewielkich pomieszczeniach biurowych, aby zapewnić im bardziej przystępny i kameralny nastrój do pracy.

Okiennice wewnętrzne spełniają również szereg praktycznych zadań. Podobnie jak rolety, żaluzje czy zasłony, są świetnym rozwiązaniem kiedy chcemy zapewnić sobie prywatność we własnych czterech ścianach, szczególnie gdy najbliższy sąsiad mieszka nieopodal. Regulacja lamel zapewnia również możliwość dostosowania ilości światła naturalnego, jakie powinno wpadać do naszego pomieszczenia.

Montaż okiennic typu shutters

Instalacja drewnianych okiennic wewnętrznych jest niezwykle prosta i możemy zrobić to samodzielnie, bez kosztownej pomocy fachowca. Ponadto shuttersy pasują do każdego okna, nawet do tego o najbardziej nieszablonowym kształcie czy rozmiarze.