Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe

Rynek nieruchomości w Polsce przechodzi obecnie złoty okres. Nowe inwestycje powstają jak grzyby po deszczu, a klientów na mieszkania nie brakuje, mimo że ich ceny są coraz wyższe. Współczesny rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany, a deweloperzy na różne sposoby starają się spełnić oczekiwania klientów. Jakie inwestycje cieszą się największą popularnością?

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe

W niepamięć odeszły już kilkunasto- piętrowe, monotonne i niezbyt atrakcyjne wizualnie bloki. Na współczesnych osiedlach dominują budynki 3- lub 4- piętrowe, o niebanalnym designie i nowoczesnej stylistyce. Ponadto, są one często wyposażone w duże balkony, a mieszkania znajdujące się na parterze dodatkowo posiadają niewielkie ogródki. Nowoczesne bloki znacznie różnią się od tych, które były budowane jeszcze w latach 90-tych i wcześniejszych. Mieszkanie na zadbanym osiedlu w prestiżowej lokalizacji to ogromny luksus!

Jeszcze kilka lat temu, duże za budziły osiedla zamknięte, które kojarzyły się z wyjątkowo bezpiecznymi i ekskluzywnymi. Dzisiaj powoli odchodzi się od tego rozwiązania- nowoczesne osiedla znów stały się otwarte, a w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, często stosowany jest na nich monitoring.

Mieszkania w zabudowie szeregowej

Popularne "szeregowce" od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Deweloperzy chętnie w nie inwestują, ze względu na niskie koszty budowy oraz wysoki popyt. Klienci natomiast kupują mieszkania szeregowe, ponieważ są one dostępne w korzystnej cenie, tanie w utrzymaniu, a poza tym zapewniają namiastkę własnego domu. Właściciele stają się posiadaczami skromnego ogródka oraz wygodnego, dwu- lub trzy - kondygnacyjnego mieszkania o powierzchni (przeciętnie) około 100 - 150 metrów kwadratowych, w którym może spokojnie mieścić się nawet rodzina z dwójką dzieci. Szeregowce są więc pośrednim rozwiązaniem pomiędzy mieszkaniem w bloku, a zwykłym domem jednorodzinnym.

Bliźniaki - tańsza alternatywa dla domu jednorodzinnego

Domy w zabudowie bliźniaczej rzadko stawiane są przez duże firmy deweloperskie. Mimo tego, na rynku jest dostępna całkiem spora ilość tego rodzaju ofert. Dzieje się tak dlatego, gdyż bliźniaki często budowane przez prywatnych inwestorów. Są stosunkowo drogie, ale za to wygodniejsze i bardziej komfortowe niż domy szeregowe, a także tańsze od domów jednorodzinnych. Mogą wyglądać bardzo elegancko, a poza tym są ekonomiczne i łatwe do ogrzania. Jedynym minusem tego typu budownictwa są ograniczone możliwości rozmieszczenia pomieszczeń oraz mniejsza swoboda, niż w przypadku domu jednorodzinnego.

Rynek deweloperski w przyszłości

Obecnie, sytuacja gospodarcza w kraju jest bardzo sprzyjająca, a to świetnie wpływa na sprzedaż mieszkań i domów. Rynek nieruchomości w Polsce wciąż się rozwija i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ta miałaby w najbliższym czasie ulec zmianie. W dużych miastach oraz w sąsiadujących z nimi miejscowościach, każdego roku powstają rozbudowane, nowoczesne inwestycje, odpowiadające na potrzeby współczesnych klientów.

Więcej informacji

Sprawdź pożyczki pod zastaw dowolnej nieruchomości - wejdź na stronę PozyczPodZastaw.pl i dowiedz się więcej