Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Wczoraj po południu w Harbutowicach, na drodze wojewódzkiej 941 miał miejsce wypadek drogowy, w którym ranny został pieszy. 69-letni mężczyzna trafił do szpitala. Pomimo bardzo dobrej pogody i widoczności apelujemy o rozwagę i pełne skupienie podczas korzystania z drogi !

Wypadek miał miejsce około godziny 14.30, na pasie jezdni prowadzącej od Wisły w kierunku Skoczowa. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że mężczyzna chciał przejść z lewej strony jezdni na prawą na oznakowanym przejściu dla pieszych. Podczas przejścia uderzył prowadzonym przez siebie rowerem w bok peugeota , który jechał prawym pasem w kierunku Skoczowa. W wyniku zderzenia mężczyzna przewrócił się na jezdnię. Konieczna była pomoc pogotowia ratunkowego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Pamiętajmy, że pieszy w konfrontacji z samochodem może bardzo ucierpieć na zdrowiu, a nawet stracić życie, dlatego apelujemy, zarówno do kierowców jak i pieszych, o rozwagę, skupienie na drodze, jak również przestrzeganie i stosowanie się do oznakowania i zasad poruszania się po jezdni.

Zwracamy się do osób, które były świadkami zdarzenia bądź mogą udzielić informacji na temat jego przebiegu, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

Świadkowie proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie (33) 8516200 lub (33) 8514281