„Europejski Dzień bez Samochodu” obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Jego ideą jest przekonanie użytkowników samochodów do korzystania z komunikacji miejskiej oraz promowanie ekologicznych środków transportu takich jak rower. Dzień Bez Samochodu ma na celu stworzenie szansy poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego.

Zarówno Europejski Tydzień zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu to inicjatywa Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. Jej celem jest promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmiana zachowań mieszkańców. Dziś Miasto Cieszyn oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. włączają się do akcji, oferując darmowe przejazdy cieszyńską komunikacją miejską. Na stronie cieszyńskiego Urzędu Miasta możemy spotkać się z tej okazji z miłą informacją dla wszystkich zmotoryzowanych- w piątek 22 września darmowe przejazdy cieszyńską komunikacją miejską możliwe będą we wszystkich strefach komunikacyjnych- warto skorzystać !

Warunkiem skorzystania z darmowych przejazdów, jest posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego własnego samochodu (dotyczy również współwłaścicieli) wraz z dowodem tożsamości.

https://zgk.cieszyn.pl/public/aktualnosci/europejski-dzien-bez-samochodu-22-wrzesnia1

Wszystkich serdecznie zapraszamy do włączneia się w inicjatywę- będzie bezpieczniej i bardziej EKO!