W poniedziałek 8 listopada odbyła się kolejna odsłona działań cieszyńskiej Policji i Radia Bielsko „Świeć przykładem”. W profilaktyczne spotkania zaangażowali się kierowcy rajdowi Łukasz i Jarosław Szeja, Urząd Miasta w Ustroniu oraz samorządowcy i strażacy ochotnicy. Wszyscy wspólnie rozdawali odblaski po to, aby na drogach powiatu cieszyńskiego piesi byli widoczni i bezpieczni.

Działania „Świeć przykładem” mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Jej organizatorzy, czyli Radio Bielsko oraz cieszyńska drogówka, cyklicznie odwiedzają różne miejsca w powiecie i rozdają odblaski. Te małe elementy naprawdę mogą uratować życie. Pamiętajmy, im bardziej jesteśmy widoczni, tym bardziej jesteśmy bezpieczni.

Tym razem wóz patrolowy Radia Bielsko oraz policyjny radiowóz można było zobaczyć w Ustroniu. Odblaski trafiły do każdego chętnego, kto pojawił się w miejscu, gdzie wyznaczono punkt. Policjantów z cieszyńskiej drogówki wspierali Jarosław i Łukasz Szeja – popularni sportowcy, kierowcy rajdowi z Szeja Rally Team, strażacy ochotnicy oraz przedstawiciele samorządów. Punkty wyznaczono również w dzielnicach Ustronia oraz rynku tego pięknego miasta. W czasie spotkań policjanci przypominają o nowych przepisach w ruchu drogowym oraz, co najważniejsze, przekonują do korzystania z elementów odblaskowych. Najważniejszym prezentem z tych spotkań jest oczywiście odblask, który każdy mógł zabrać dla siebie lub swoich bliskich.