Wczoraj w Skoczowie w Komisariacie Policji w Skoczowie odbyła się debata ewaluacyjna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnicy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz przybliżyli kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Wczoraj  odbyła się debata ewaluacyjna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie. W debacie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Rafał Machaczka, przedstawiciele Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Wydziału Ruchu Drogowego KPP Cieszyn, OSP Skoczów, Komisariatu Policji w Skoczowie oraz mieszkańcy, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

Po przywitaniu gości i uczestników omówiono najpierw wnioski z poprzedniej debaty, która odbyła się w 2018 roku. W dyskusji wymieniono informacje, które posłużyły do wypracowywania wspólnych metod zapobiegania najbardziej uciążliwych dla mieszkańców zdarzeniom.

Podczas spotkania zostały przedstawione założenia kampanii pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zabijają", która jest przedsięwzięciem MSWiA, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Omówione także zostały innowacyjne narzędzia, takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W trakcie spotkania poruszone zostały także założenia rządowego programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Po zakończeniu dyskusji przeprowadzono anonimową ankietę dotyczącą debaty.