Wczoraj w Skoczowie w Komisariacie Policji w Skoczowie odbyła się debata ewaluacyjna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnicy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz przybliżyli kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Wczoraj  odbyła się debata ewaluacyjna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie. W debacie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Rafał Machaczka, przedstawiciele Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Wydziału Ruchu Drogowego KPP Cieszyn, OSP Skoczów, Komisariatu Policji w Skoczowie oraz mieszkańcy, którzy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

Po przywitaniu gości i uczestników omówiono najpierw wnioski z poprzedniej debaty, która odbyła się w 2018 roku. W dyskusji wymieniono informacje, które posłużyły do wypracowywania wspólnych metod zapobiegania najbardziej uciążliwych dla mieszkańców zdarzeniom.

Podczas spotkania zostały przedstawione założenia kampanii pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zabijają", która jest przedsięwzięciem MSWiA, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Omówione także zostały innowacyjne narzędzia, takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W trakcie spotkania poruszone zostały także założenia rządowego programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Po zakończeniu dyskusji przeprowadzono anonimową ankietę dotyczącą debaty.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.