Ubezpieczenie na sporty ekstremalne to ochrona w razie nieprzewidzianych wypadków podczas uprawiania dyscyplin podwyższonego ryzyka. Można wykupić je jako rozszerzenie dla polisy turystycznej, przed wyjazdem za granicę. W wielu przypadkach można nie zdawać sobie sprawy z tego, że proponowane podczas wycieczki atrakcje mogą zaliczać się właśnie do sportów ekstremalnych – kiedy więc powinno się zdecydować na takie ubezpieczenie?

kiedy kupić ubezpieczenie na sporty ekstremalne

Ubezpieczenie obejmujące sporty ekstremalne – dlaczego jest ważne?

Wakacje za granicą wiążą się z wieloma wspaniałymi atrakcjami, z których turyści chętnie korzystają – można jednak nie zdawać sobie sprawy z tego, że niektóre z nich mogą wykraczać poza ramy zwykłego ubezpieczenia turystycznego. Ubezpieczenie na sporty ekstremalne, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/sporty-ekstremalne, to zazwyczaj dodatkowa opcja, o której należy pomyśleć jeszcze przed wyjazdem. Zapewni opiekę lekarską oraz jej opłacenie w dowolnym kraju, do którego wybiera się turysta, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych sytuacji.

Sporty podwyższonego ryzyka to wyjątkowa atrakcja, na którą decydują się nie tylko osoby doświadczone – często są sposobem na sprawdzenie się i aktywne spędzenie czasu. Na ubezpieczenie na sporty ekstremalne powinny więc zdecydować się nie tylko osoby, które z góry planują skorzystanie z tego typu rozrywki w trakcie swoich wakacji za granicą, ale także turyści mogący mieć styczność z takimi atrakcjami, jak nurkowanie czy lot balonem. W wielu przypadkach dyscypliny podwyższonego ryzyka są proponowane w ramach pierwszych lekcji, stanowiących popularną formę spędzania czasu – warto dokładnie więc sprawdzić, czy ubezpieczenie je obejmuje.

Warto pomyśleć o ubezpieczeniu na sporty ekstremalne zawczasu – dzięki temu można mieć pewność, że zyska się profesjonalną pomoc medyczną w razie jakichkolwiek urazów. Zabezpieczenie tego typu pozwoli ze spokojną głową cieszyć się wszystkimi atrakcjami.

Jakie dyscypliny obejmuje ubezpieczenie na sporty ekstremalne?

W wielu przypadkach możemy być nieświadomi, że interesujące nas aktywności zaliczają się do dyscyplin podwyższonego ryzyka. Warto więc przed wyjazdem dokładnie sprawdzić, czy dostępne w miejscu wycieczki atrakcje nie podlegają pod ubezpieczenie na sporty ekstremalne. Zaliczają się do nich między innymi:

  • surfing,
  • lot balonem,
  • skok ze spadochronem,
  • skok na bungee,
  • nurkowanie z akwalungiem,
  • wspinaczka,
  • pływanie skuterem wodnym,
  • jeżdżenie rowerem górskim.

Ważne, żeby pamiętać, że są to sporty wiążące się z podwyższonym ryzykiem, dlatego nawet pod opieką instruktora, podczas amatorskich lekcji, można zetknąć się z niebezpieczną sytuacją, powodującą uraz lub nawet uszczerbek na zdrowiu. Z tego względu odpowiednie ubezpieczenie jest niezbędne, by w razie wypadku uzyskać szybką, profesjonalną pomoc medyczną.

Jaką pomoc uzyskamy dzięki ubezpieczeniu na sporty ekstremalne?

Turystyczne ubezpieczenie na sporty ekstremalne umożliwia otrzymanie fachowej pomocy w każdym kraju, jeśli ulegniemy wypadkowi podczas uprawiania dyscypliny uważanej powszechnie za ryzykowną. Po wypadku wystarczy zgłosić się na całodobową infolinię, obsługiwaną w języku polskim – ubezpieczyciel natychmiast przyjmie zgłoszenie i zorganizuje na miejscu profesjonalną opiekę medyczną, a także zajmie się jej opłaceniem. Dzięki temu klient nie musi niczym się martwić – zostanie mu udzielona niezbędna pomoc w pełnym zakresie. Ponadto, ubezpieczenie obejmuje także organizację i opłatę transportu medycznego do kraju, jeśli będzie on potrzebny.

Co jest potrzebne, by skorzystać z ubezpieczenia obejmującego sporty ekstremalne za granicą?

Turystyczna polisa, poszerzona o ubezpieczenie na sporty ekstremalne, może być wykorzystana przez klienta w każdym momencie jego podróży, jeśli tylko będzie to potrzebne. Aby z niej skorzystać, wystarczy posiadać numer telefonu na infolinię ubezpieczyciela oraz swój numer polisy. Warto zapisać obie informacje w swoim telefonie oraz w dodatkowym miejscu, na wypadek, gdyby został on zgubiony. Wydruk całej polisy nie jest niezbędny, choć w niektórych krajach może być dokumentem wymaganym w określonych placówkach medycznych.