W miniony piątek w Strumieniu odbył się II Turniej Badmintona Pracowników Samorządowych i Radnych Śląska Cieszyńskiego, którego organizatorami było Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej oraz

Srebro dla Starostwa

Gmina Strumień.

W zawodach wzięło udział trzynastu uczestników, reprezentujących pięć samorządów z terenu naszego powiatu. Zwycięzcą okazał się reprezentant Gminy Brenna Tomasz Kawa, który w wielkim finale pokonał Burmistrza Wisły Tomasza Bujoka 2:0 (15:8, 15:2).

W boju o trzecie miejsce obrońca tytułu mistrzowskiego Janusz Martynek (Starostwo Powiatowe) wygrał z Bogusławem Rauerem (Skoczów) - 2:0 (15:11, 15:8).

W tym miejscu warto wspomnieć, że w pierwszej edycji turnieju Tomasz Kawa nie wygrał żadnego meczu, a teraz nie tylko zanotował komplet zwycięstw, ale także nie stracił ani jednego seta. Postawa zwycięzcy pokazuje, ile znaczy zapał i mozolny trening – w 14 miesięcy na szczyt!
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Wisły w składzie: Tomasz Bujok, Krzysztof Sztajnert i Janusz Podżorski. Drugie miejsce, podobnie jak w I Turnieju, zajęło Starostwo Powiatowe w Cieszynie (Janusz Król, Janusz Martynek, Wojciech Hławiczka), a trzecia pozycja przypadła zespołowi ze Skoczowa (Bogusław Rauer, Mirosław Nowicki, Henryk Linert).

Organizatorzy przewidzieli również puchar dla najlepszej kobiety w klasyfikacji końcowej, a ten otrzymała Janusza Krzyżanowska ze Strumienia.