Dzielnicowi z Cieszyna, dzięki czujności i szybkiej reakcji pokrzywdzonych, szybko zatrzymali sprawcę kradzieży dokumentów i gotówki. 29-letni złodziej najpierw poprosił pokrzywdzonych o podwiezienie do Cieszyna, a poźniej, wysiadając z samochodu, postanowił ich okraść, zabierając z samochodu saszetkę z dokumentami oraz gotówką.

Wszystko zaczęło się od tego, kiedy to 29-letni mieszkaniec naszego powiatu zatrzymał w Bażanowicach samochód i poprosił o podwiezienie do Cieszyna. 22-letni kierowca zgodził się i zaprosił autostopowicza do samochodu. 29-latek jako miejsce docelowe swojej podróży wskazał rejon cieszyńskiej galerii handlowej. Tam też szybko wysiadł z samochodu i równie szybko zniknął. Chwilę po tym towarzysząca kierowcy kobieta zorientowała się, że w samochodzie brakuje saszetki z gotówką 1400 złotych oraz dokumentami. Natychmiast zawrócili i poszukiwali „autostopowicza”. Kilka chwil później zauważyli go w rejonie ul. Hajduka. Ten, na ich widok, zaczął uciekać i usiłował się ukryć w galerii handlowej. Powiadomieni o zdarzeniu dzielnicowi młodszy aspirant Marek Folek i młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk natychmiast pojawili się na miejscu i zauważyli szarpiących się mężczyzn. Dzielnicowy od razu rozpoznał podejrzanego mężczyznę, ponieważ już wcześniej 29-latek miał problemy z przestrzeganiem prawa. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Dzielnicowi ustalili, że wyrzucił on skradzioną saszetkę do śmietnika w rejonie przystanku autobusowego. Dokumenty zostały odzyskane, jednak w portfelu brakowało gotówki. Jak się okazało miał ją przy sobie złodziej. Nie potrafił podać dokładnej kwoty, którą „dysponował”, ani też wskazać, skąd ją posiada…Zatrzymany 29-latek będzie teraz odpowiadał za kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi cieszyńskiej komendy - młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk i młodszy aspirant Marek Folek, współpracują ze od wielu lat. Wcześniej niejednokrotnie  pełnili wspólnie służbę w patrolu interwencyjnym, a obecnie współpracują jako dzielnicowi. Jak widać, współpraca ta układa się wzorowo, o czym informowaliśmy Państwa również w artykule "Czujny dzielnicowy"

Młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk jest dzielnicowym rejonu nr 8- jego rejon służbowy obejmuje osiedle Piastowskie, Pastwiska oraz Kalembice. W kwietniu tego roku, w drodze konkursu, został wybrany przez Starostę Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka, najlepszym dzielnicowym powiatu . Dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego wielokrotnie zatrzymywał przestępców na tak zwanym „gorącym uczynku”, jak choćby sprawców rozboju, do którego doszło w Cieszynie 13 marca (informowaliśmy o tym w artykule „Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju w Cieszynie”), czy też osobę podejrzewaną o przestępstwo kradzieży na kwotę blisko 2000 zł w dniu 19 marca.
Młodszy aspirant Marek Folek jest dzielnicowym rejonu nr 3, który obejmuje osiedle Bobrek, Krasną oraz Gułdowy. Dzielnicowym jest od marca 2022 r. Wcześniej pełnił służbę w patrolu interwencyjnym, wielokrotnie zatrzymując sprawców przestępstw i wykroczeń. Wspólnie z kolegą z patrolu, nie wahając się ani chwil, uratował życie mężczyzny, który wpadł do rzeki, o czym informowaliśmy w artykule „Policjanci z Cieszyna uratowali życie mężczyźnie”