Inwestuj w apartamenty w Szczyrku

Chcesz, by pieniądze na siebie pracowały, a nie traciły na wartości? Rozważ ulokowanie kapitału w apartamentach na wynajem. Kupno nieruchomości to bezpieczna inwestycja z wysoką stopą zwrotu. Rozwiązanie jest korzystne, zwłaszcza jeśli dysponujesz dodatkową ilością gotówki. Niemniej transakcję można sfinalizować też z pomocą kredytu. Na czym opiera się ten model zarabiania, jakie zapewnia korzyści i gdzie warto inwestować?

Inwestowanie w apartamenty na wynajem – na czym to polega?

Najprościej rzecz ujmując – kupujesz apartament przeznaczony na wynajem krótkoterminowy i czerpiesz zyski z jego najmu. Mieszkania tego typu najczęściej zlokalizowane są w górskich lub nadmorskich miejscowościach, by zapewnić odpowiednio duże obłożenie, które zagwarantuje regularne zyski. Lokalem zarządza operator. To on się nim opiekuje, dba o jego przygotowanie na przyjęcie gości, zajmuje się zakwaterowaniem itp. Inwestor zarabia na wynajmie, przy czym jego zaangażowanie w obsługę lokalu sprowadza się do minimum albo w ogóle nie jest wymagane.

Na inwestycji można zarabiać w dwojaki sposób: osiągać czysty dochód z rocznego najmu, dzieląc się procentowo zyskami z zarządcą budynku, albo zarabiać kilka procent (zwykle od 6-8%) w skali roku naliczane od ceny lokalu bez wykończenia. Podczas poszukiwań apartamentu, sprawdź, którą z opcji oferuje firma realizująca projekt – może zapewniać tylko jedną lub obie do wyboru – i zdecyduj się na najkorzystniejszą.

Dlaczego warto?

Kupno mieszkania to jedna z bezpieczniejszych inwestycji, jakie można poczynić. A z racji systematycznego wzrostu cen lokali daje podwójne korzyści: stałe dochody z najmu i zarobek na wzroście wartości nieruchomości. Co więcej, inwestor ma zapewniony pobyt właścicielski, a więc w razie potrzeby może zatrzymać się w apartamencie w czasie wyjazdu służbowego lub urlopu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić i czas, i pieniądze.

Poza tym mieszkania na wynajem często przygotowane są pod klucz, a więc w pełni wykończone i od razu gotowe do użytku. Nie trzeba ich urządzać od zera, ani zatrudniać projektanta, by zaaranżował przestrzeń, co stanowi niemały plus. Ponadto, inwestorzy będący osobami fizycznymi mogą ubiegać się o zwrot podatku VAT z finansowanej nieruchomości.

Dlaczego Szczyrk to dobre miejsce na tego typu inwestycje?

Przy inwestowaniu w mieszkania na wynajem ogromne znaczenie odgrywa lokalizacja – powinna być atrakcyjna i oferować rozrywki skłaniające do przyjazdu. Jedną z miejscowości, która spełnia te kryteria, jest położony na południu Polski Szczyrk. Miasto jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Na jego terenie funkcjonują dwa duże ośrodki sportowo-rekracyjne: Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena.

Odwiedzający Szczyrk mają zapewniony bezpośredni dostęp do 50 km zróżnicowanych tras zjazdowych, kolejek i wyciągów. Przez miasto biegną liczne szlaki turystyczne, a w samej miejscowości jest kilka tras rowerowych o różnym stopniu trudności, w tym nowoczesne Enduro Trails. Można więc aktywnie wypoczywać cały rok.

Rosnąca popularność wypoczynku w górach powoduje, że miasto rok rocznie odwiedza kilkaset tysięcy turystów. Toteż by zaspokoić rosnące potrzeby turystyczno-hotelowe, podejmowane są kolejne inwestycje. W ramach jednej z nich powstał prestiżowy kompleks Meta Residence, w którym można wykupić apartament o 5-gwiazdkowym standardzie.

Budynki położone są u podnóża góry Skrzyczne, tuż przy stoku narciarskim i kolejce. Na ich płaskich dachach utworzono tarasy widokowe, kort tenisowy oraz strefę do opalania. Funkcjonuje tam też restauracja. Kompleksem zarządza zaufany operator z kilkuletnim doświadczeniem, który oferuje inwestorom możliwość wyboru jednego z dwóch modeli biznesowych oraz 100% własności lokalu i gruntu. Dostępne mieszkania wpisują się w kategorię premium. Więcej informacji na temat apartamentów Meta Residence znajdziesz na stronie.

Podsumowując, jeśli zamierzasz kupić lokal na wynajem, inwestuj w apartamenty w Szczyrku! Dobra lokalizacja i stały napływ przyjezdnych, to gwarancja wysokiego i regularnego zysku przy jednoczesnym niskim ryzyku przedsięwzięcia.