Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie

Wiadomości

Rozmiar czcionki

czcionka normalna
czcionka średnia
czcionka duża

Nawigacja

  • Wiadomości
  • Kierownictwo
  • Jednostki
  • Multimedia - klauzula informacyjna
  • Osoby poszukiwane i zaginione
  • Ogłoszenia
  • Patronaty honorowe
  • Publikacje wyroków i zarządzeń
  • Statystyka zdarzeń
  • Debaty społeczne
  • Deklaracja dostępności

Najczęściej czytane

  1. "Naucz mnie kiedy mówić NIE!"- film z eksperymentu Policji

    Czy Twoje dziecko też jest narażone na atak pedofila? Czy oddali się z placu zabaw bez pytania o pozwolenie? Jak reagowały dzieci, gdy "fałszywy pedofil" próbował je wyprowadzić z placu zabaw? Autentyczne zapisy reakcji dzieci i rodziców dają do myślenia... Zobacz materiał filmowy z eksperymentu katowickich policjantów. Film został wykorzystany w kampanii edukacyjnej "Naucz mnie kiedy mówić NIE".

  2. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 11-latka

    Policjanci z katowickiej komendy ustalili i zatrzymali 41-letniego mieszkańca Sosnowca, mogącego mieć związek z zaginięciem 11-letniego Sebastiana z Katowic. Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w Sosnowcu ukryte ciało chłopca...

  3. Koniec z „jazdą na zderzaku”

    Informowaliśmy już o zmianach w przepisach ruchu drogowym, które będą obowiązywać od 1 czerwca tego roku. Oprócz regulacji dotycznych pieszych, którym w określonych sytuacjach zabrania się korzystania między innymi ze smartfonów, wprowadzono również nowe przepisy w ruchu pojazdów. Art. 19 ust 3 a określa minimalne odstępy, które kierujący będą musieli zachować pomiędzy sobą jadąc tym samym pasem na autostradzie lub drodze ekspresowej.

  4. Ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego

    Od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe regulacje zawarte w prawie o ruchu drogowym. W treści dokumentu pojawił się nowy przepis (art. 14 pkt 8), w którym zabrania się korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych. Wprowadzenie takiego przepisu jest reakcją na zmieniającą się rzeczywistość i towarzyszące nam zawsze i wszędzie urządzenia elektroniczne.

  5. Gwałciciel zatrzymany

    Kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zgwałcił 14-letnią mieszkankę miasta. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu nawet 15-letni pobyt w więzieniu.

  6. Szef „mafii paliwowej” namierzony na Ukrainie przez śląskich „łowców głów”

    Poszukiwany od 12 lat szef „mafii paliwowej” został namierzony przez śląskich „łowców głów” na terenie Ukrainy. Dzięki pomocy Attache gruzińskiego, Wydział Śledczy Ukraińskiej Policji Kryminalnej zatrzymał go w Kijowie. Teraz 44-letni, pochodzący z Częstochowy mężczyzna, czeka w areszcie na ekstradycję do Polski.

  7. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości konopi trafili do aresztu

    328 rosnących krzaków konopi oraz blisko 9 kilogramów suszących się już roślin zabezpieczyli policjanci z Zabrza na trzech plantacjach, które prowadzili wspólnie dwaj mężczyźni. Zatrzymani do sprawy, 44-letni mieszkaniec Zabrza oraz 36-letni mieszkaniec Bielawy usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania znacznej ilości marihuany. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

  8. Uroczystość wręczenia medali i wyróżnień w katowickiej komendzie wojewódzkiej

    Dzisiaj w siedzibie śląskiej Policji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i pamiątkowych numizmatów. Odznaczenia trafiły do osób za zasługi w zakresie upamiętniania historii Polski oraz Policji. Łącznie uhonorowanych zostało 36 osób. Medale wręczyli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Teresa Bracka.

  9. Reakcja na zgłoszenie była natychmiastowa

    Szanowni Państwo, w związku z dyskusją w sieci, dotyczącą zdarzenia z dnia 20.05.2021 przy ulicy Hallera w Katowicach-Burowcu, gdzie nieznany mężczyzna miał biec za dziewczynką, potwierdzamy, że sprawa została zgłoszona w katowickim komisariacie V. Śledczy natychmiast po zgłoszeniu podjęli czynności, co zostało szczegółowo udokumentowane.

  10. Charytatywne kilometry śląskich policjantów

    Mieli startować w planowanym na miniony weekend wyścigu Tour de Silesia. Choć zawody przeniesiono na lipiec, dwóch mundurowych z komend Policji w Zabrzu i Mikołowie postanowiło pokonać trasę wytyczoną przez organizatora. Tym bardziej że, jak wcześniej zapowiedzieli, ich sportowemu przedsięwzięciu towarzyszy charytatywny akcent.

 

 

 

Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł”

Data publikacji 20.05.2021
Generuj PDF

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej policjant.niebieskalinia.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 czerwca 2021 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. 

Podczas wyłaniania Laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania Kandydatów!

(Biuro Prewencji KGP)