Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą Twojego zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. Jeśli posiadasz odpowiednie predyspozycje i chcesz zostać jednym z nas, nie zwlekaj. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach ogłosił nabór kandydatów do służby w Policji w 2021 roku. Jeśli zamierzasz do nas dołączyć, zapoznaj się z kryteriami już teraz.

Zawód policjanta jest bardzo wymagający i na pewno nie jest on dla każdego. Służba w policji wymaga zaangażowania i poświęcenia. Oprócz satysfakcji, jaką przynosi, czasem też policjant musi się zmierzyć z sytuacjami trudnymi, tragicznymi czy niebezpiecznymi. Dlatego każdy kandydat na Policjanta powinien przede wszystkim posiadać odpowiednie predyspozycje. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby zostać jednym z nas.

W 2021 roku Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

  • 23 lutego;
  • 20 kwietnia;
  • 13 lipca;
  • 15 września;
  • 3 listopada;
  • 30 grudnia.

Dokumenty kandydatów do służby w Policji przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ul.Popiełuszki 5, tel.47 85 813 41.

W związku z utrzymującym się stanem epidemii celem zminimalizowania zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, interesanci przyjmowani są w stosownym reżimie sanitarnym, do którego przestrzegania zobligowani są wszyscy jego uczestnicy. Kandydaci do służby w trakcie pobytu w jednostce Policji winni stosować maseczki ochronne, zaleca się także posiadać własne przybory do pisania, a także stosować się do ewentualnych innych zaleceń wskazanych przez pracowników jednostki.

W celu złożenia dokumentacji należy się wcześniej skontaktować telefonicznie.