Powszechnym problemem w starym budownictwie może być nadmiar wilgoci, który gromadzi się w trudnodostępnych miejscach i sprzyja rozwojowi pleśni oraz grzybów. W takich sytuacjach należy reagować natychmiast, ponieważ aktualny stan rzeczy obniża komfort i bezpieczeństwo domowników. Profesjonalne osuszanie mieszkania to złożony proces, który pozwala szybko i skutecznie wyeliminować przyczynę problemu, a także pozbyć się wszelkiej wilgoci z naszego domu.

Jakie są najczęstsze przyczyny wilgoci w mieszkaniu?

Potencjalnych przyczyn jest bez liku. Nieszczelność w instalacji wodno-kanalizacyjnej, niesprawna lub niedrożna wentylacja, słabej jakości ocieplenie budynku, a także wadliwe działanie niektórych urządzeń znajdujących się w mieszkaniu. Profesjonalne osuszanie ścian po zalaniu to złożony proces, którego pierwszym krokiem jest odpowiedź na powyższe pytanie. Wyeliminowanie wszystkich przyczyn odpowiedzialnych za problem wilgoci jest konieczne do uzyskania trwałych rezultatów.

Czy samodzielne osuszanie mieszkania jest możliwe?

W poszukiwaniu oszczędności, wiele osób stara się unikać kosztownych usług i podejmuje działania mające na celu samodzielne usunięcie szkód. Jest to jednak mało efektywne i nie pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Musimy pamiętać, że profesjonalna firma dysponuje sprzętem, który jest niezbędny do efektywnego usuwania wilgoci, a także diagnozowania ewentualnych nieszczelności. Jeśli zależy nam na tym, aby osuszanie domu przyniosło długotrwały rezultat, powinniśmy zlecić to działanie wykwalifikowanym specjalistom.

W jaki sposób przebiega profesjonalne osuszanie mieszkania?

Pierwszym krokiem jest ustalenie wszystkich przyczyn odpowiedzialnych za problem nadmiernej wilgoci. Następnie, firma konsultuje dalsze działania mające na celu usunięcie czynników stwarzających zagrożenie w perspektywie przyszłości. Jeśli zależy nam na długotrwałych efektach, usuwanie potencjalnych przyczyn wilgoci jest bardzo ważne.

Następnie, w procesie angażowane są specjalistyczne osuszacze. To nowoczesne dmuchawy, które ze względu na swoją konstrukcję mogą dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków. Umożliwia to precyzyjne pozbycie się całej wilgoci z naszego mieszkania. Ostatnim krokiem, o którym warto pomyśleć, jest odgrzybianie i usuwanie pleśni. Musimy pamiętać, że te drobnoustroje stwarzają ogromne zagrożenie dla domowników, a wystarczy tylko kilka dni, aby nadmierna wilgoć doprowadziła do pojawienia się pierwszych skupisk nieproszonych gości.

Efekty uzyskane z profesjonalnym osuszaniem mieszkania

Wielofazowe działania są ukierunkowane na długotrwały efekt. Jest to niezbędne, aby wyeliminować ryzyko ponownego wystąpienia problemu nadmiernej wilgoci w przyszłości. Odgrzybianie i ozonowanie pozwala natomiast przywrócić optymalne warunki mieszkaniowe. Czas trwania całej usługi zależy od skali problemu. Najczęściej wystarczy kilka dni, ale zdarzają się bardziej zaawansowane sytuacje, w których potrzeba kilku tygodni. Czas oraz ilość działań wchodzących w skład usługi wpływa na to, ile dokładnie kosztować będzie osuszanie mieszkania.

Jak uporać się z problemem nadmiernej wilgoci w mieszkaniu?