Warmia i Mazury to miejsce tajemnicze, klimatyczne, a przede wszystkim zachwycające swoją urodą. To jedyny w swoim rodzaju region, który łączy luksus z dzikością przyrody i nowoczesność z piękną historią. Nic więc dziwnego, że coraz więcej turystów rezygnuje z zagranicznych wakacji na rzecz wyprawy na Mazury - każdy hotel mazury pęka w szwach w okresie wakacyjnych. Poznaj sposoby, jak wydobyć z takiego wyjazdu maksimum, by poczuć prawdziwy klimat Warmii i Mazur!

Zamieszkaj blisko wody - hotel nad jeziorem

Jeziora to największy skarb Warmii i Mazur. Jest ich na tym terenie ponad 3000, a każde z nich jest wyjątkowe - tutaj znajdziemy największe, najgłębsze i najpiękniejsze jeziora. Trudno przyjechać tutaj i nie wypoczywać nad jednym z nich! Żeby ten wypoczynek był jeszcze bardziej udany warto wybrać hotel nad jeziorem, by każdego dnia móc mieć piękny widok z hotelowego okna na spokojną wodę.

Wypłyń na żagle!

To bez wątpienia jeden z symboli tego regionu. Żaglówki spokojnie dryfujące na spokojnym jeziorze spotkamy tutaj w zasadzie wszędzie. By prawdziwie poczuć klimat Mazur, a przy tym przeżyć niezapomnianą przygodę koniecznie należy wybrać się na żagle. Większość dobrych hoteli na Mazurach oferuje pływanie taką żaglówką z instruktorem. Jeśli ktoś jest już zaprawionym w bojach żeglarzem może bez trudu wynająć swoją żaglówkę w jednym z Hoteli Mazury.

Zjedz pyszną rybę!

Zachwalasz rybę, którą jadłeś podczas zeszłorocznych wakacji nad morzem? Koniecznie spróbuj tych przygotowywanych w mazurskich smażalniach, od razu poczujesz różnicę! Najlepsze hotele na Mazurach posiadają własne restauracje, w których codziennie serwują pyszne ryby wyłowione tego samego dnia z mazurskich jezior. To doskonała okazja do zachwycenia swoich kubków smakowych!

Wybierz hotel na Mazurach ze SPA

Zmęczony po długich miesiącach ciężkiej pracy? Oferta mazurskich hoteli jest bardzo szeroka, a wiele z nich proponuje gościom możliwość korzystania z zabiegów SPA. Niektóre hotele Mazury te zabiegi mają wliczone już w cenę pobytu, dzięki czemu goście nie muszą ponosić dodatkowych kosztów. Drobny masaż, czy też kąpiel błotna na pewno pozytywnie wpłyną na Twoje ciało i duszę!

Hotele Mazury - jak poznać z bliska klimat Warmii i Mazur?

Poczuj dzikość przyrody

Dobry hotel nad jeziorem, odgłos lasu za oknem i ryk zwierząt o poranku - to krótki przepis na udany wakacyjny wyjazd. Z łatwością można go zrealizować podczas pobytu w jednym z hoteli na Mazurach. Większość z nich zlokalizowana jest w pobliżu lasów, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych, dzięki czemu każdego dnia możesz obcować z naturą. Wiele hoteli na Mazurach organizuje także survivalowe wycieczki podczas, których turyści muszą sobie radzić sami w trudnych, leśnych warunkach.

Poznaj historię Warmii i Mazur

Przyjeżdżając na Warmię i Mazury nie można zapominać o pięknej historii tego regionu. Przemierzając miasta, miasteczka i wsie natrafić można na liczne zamki, pozostałości fortyfikacji i dworki, które kilka wieków temu były zamieszkiwane przez tutejszą arystokrację. Wiele z nich zostało obecnie przerobionych na hotele na Mazurach, które zachwycają swoim wyglądem Historia Warmii i Mazur ma także bardziej współczesny charakter, a doskonałym jej odwzorowaniem jest Wilczy Szaniec - kwatera główna Adolfa Hitlera. Pozostałości po tej potężnej fortyfikacji pełne są tajemnic, a legendarność temu miejscu dodaje fakt, że sam przywódca III Rzeszy przebywał tutaj w czasie trwania II. Wojny Światowej.