• Debata społeczna podczas senioraliów

  Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie razem z cieszyńskim magistratem zorganizowała podczas III Nadolziańskich Senioraliów debatę społeczną poświęconą sytuacji osób starszych oraz wydarzeniach w mieście

 • Zapraszamy do Wisły na Dzień Bezpieczeństwa

  Serdecznie zapraszamy na „Dzień Bezpieczeństwa” do Wisły, które organizuje dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle sierż. szt. Bogusław Bury. Spotkanie ,poprzez które każdy dobrze bawiąc się jednocześnie będzie się uczył rozpocznie się 22 maja (środa) o godz. 9:00 i będzie trwało do godz.14:00. Wszystkie atrakcje zaplanowane są na pl.Hoffa. W przypadku niepogody impreza odbędzie się na amfiteatrze.

 • Mistrzostwa Świata U20 w Bielsku-Białej i Tychach - informacje dla kibiców

  Od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku wzrok kibiców będzie skierowany na Polskę, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata piłkarzy do lat 20. Bielsko-Biała i Tychy, oprócz Bydgoszczy, Gdyni, Lublina i Łodzi, stały się jednymi z miast gospodarzy Mistrzostw Świata U20 w piłce nożnej. Nad bezpieczeństwem kibiców będą czuwali policjanci i inne służby, a także wolontariusze. Przyjezdni i mieszkańcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Dla kibiców przygotowane też zostały specjalne informatory.

 • sign-304093_960_720.png

  IMGW informuje o wystąpieniu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem w powiecie cieszyńskim. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 19:00 dnia 17.05.2019.

 • Siatkarki i policjanci o bezpieczeństwie młodzieży

  III edycja projektu bielskich siatkarek i policjantów zyskuje coraz większą rzeszę młodych sympatyków bezpiecznego kibicowania. Celem tego edukacyjnego przedsięwzięcia jest przygotowanie młodzieży do świadomego, kulturalnego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych. Spotkania z mundurowymi i siatkarkami to także czas dobrej zabawy i profilaktyka z odblaskami w tle.

 • Siatkarki i policjanci o bezpieczeństwie młodzieży

  III edycja projektu bielskich siatkarek i policjantów zyskuje coraz większą rzeszę młodych sympatyków bezpiecznego kibicowania. Celem tego edukacyjnego przedsięwzięcia jest przygotowanie młodzieży do świadomego, kulturalnego i bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych. Spotkania z mundurowymi i siatkarkami to także czas dobrej zabawy i profilaktyka z odblaskami w tle.

 • sign-304093_960_720.png

  IMGW informuje o wystąpieniu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem w powiecie cieszyńskim. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 19:00 dnia 17.05.2019.

 • W dniu 10 maja 2019r około godz. 22:40 operator monitoringu miejskiego zauważył i zarejestrował przy użyciu środków technicznych- monitoringu,  dwie osoby spożywające alkohol przy ul. Hajduka.

 • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

  Propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu oraz negatywnym stereotypom i uprzedzeniom, to idee towarzyszące corocznym obchodom Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Cieszyńscy policjanci uczestniczyli w obchodach tego dnia na Uniwersytecie Śląskim. Warsztaty prowadzone przez mundurowych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

 • Podsumowanie debaty społecznej w Skoczowie

  Wczoraj w Skoczowie w Komisariacie Policji w Skoczowie odbyła się debata ewaluacyjna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnicy wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście. Podczas debaty policjanci zaprezentowali „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikację „Moja komenda” oraz omówili program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz przybliżyli kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

 • Dziś na Rynku w Cieszynie oddajemy krew- razem możemy więcej!

  Klub Honorowych Dawców Krwi cieszyńskiego garnizonu Policji w Cieszynie zaprasza dziś KAŻDEGO do udziału w akcji oddawania krwi na cieszyńskim Rynku. Akcja kierowana jest oczywiście do wszystkich, nie tylko przedstawicieli służb mundurowych, ale każdego zainteresowanego .

 • Mundurowi "Wspólnie dla Jasia" na stulecie Policji

  Dobiegła końca „Wyprawa dla Jasia”, która swój finał miała wczoraj w Ustroniu. Charytatywną wyprawę, w którą wyruszyli tyscy policjanci, aby przemierzyć Główny Szlak Beskidów wsparli nie tylko cieszyńscy policjanci, ale też funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, policjanci z Katowic, Bielska Białej oraz SOP. Wyprawa organizowana była z myślą o tym, by uczcić stulecie powstania Policji oraz pomóc 6-letniemu synkowi jednego z mundurowych z tyskiej komendy.

 • Chcesz sprawdzić czy zdasz testy do Policji? Odwiedź nas 5 i 12 czerwca

  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. 5 i 12 czerwca br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, wszystkie chętne osoby będą mogły poznać wymagania stawiane kandydatom, zmierzyć się z testem sprawności fizycznej oraz poznać, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w naszej formacji. Zapraszamy!

 • Profilaktycznie o dopalaczach i narkotykach

  Jak działają narkotyki i dopalacze? Jak rozpoznać osobę, która je zażywa? Co się dzieje po zażyciu środków odurzających i psychotropowych? O tym wszystkim rozmawiał z młodzieżą profilaktyk z cieszyńskiej komendy asp.szt. Tomasz Pszczółka z uczniami oraz ich opiekunami w Szkole Podstawowej w Cieszynie.

 • Zapraszamy na III Nadolziańskie Senioralia

  Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” i Miasto Cieszyn serdecznie zapraszają na III Nadolziańskie Senioralia, które odbędą się 18 maja w Domu Narodowym.

 • Ponad 13 litrów oddanej krwi! Dziękujemy za wsparcie!

  Wczoraj na cieszyńskim rynku odbyła się akcja krwiodawstwa, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi cieszyńskiej policji. Uczestniczyli w niej nie tylko stróże prawa, ale także przedstawiciele innych służb mundurowych z Cieszyna. Jak zwykle w takich akcjach, można było również liczyć na pomoc mundurowych z cieszyńskiego zakładu karnego i funkcjonariuszy straży pożarnej.

 • TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne

  Dziś w całym kraju prowadzone są ogólnopolskie działania Truck&Bus, które mają na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

 • Policjanci osłodzili dzieciom niepogodę

  Policyjny Klub Honorowego Dawcy Krwi, wśród których jest wielu honorowych krwiodawców, w myśl hasła "Słodko jest się dzielić" postanowił osłodzić życie wychowankom Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu Nierodzimiu. Dziś po południu w imieniu Klubu HDK słodycze za wcześniej oddaną krew przekazał dzieciom asp.Tomasz Pocha.

 • Podsumowanie „Wyprawy dla Jasia”

  Charytatywna „Wyprawa dla Jasia” na 100-lecie Policji wywołała ogromne zainteresowanie wielu osób. Nie sposób wymienić wszystkich tych, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Spełniając swoje marzenia i plany górskiej wędrówki tyscy policjanci pomogli zebrać małemu Jasiowi środki finansowe na rehabilitację.