• Policjanci z Żywca i Cieszyna, nauczyciele oraz grupa młodzieży z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu wzięli udział w projekcie profilaktycznym „Bo liczy się człowiek”. Inicjatorem projektu jest Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, a partnerem Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Główny cel projektu, to przeciwdziałanie mowie nienawiści oraz przemocy wśród młodzieży.

 • 18 października 2017r. przedstawiciel Straży Miejskiej w Cieszynie mł.insp. Arkadiusz Żerdik w towarzystwie Wiceprezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Cieszynie Pana Tomasza Piwochy  i przedstawicieli Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, reprezentowanych przez nauczycielkę - Panią Monikę Lenartowicz wraz z częścią wychowanków, udali się z na Oddział Chirurgii Dziecięcej i Pediatrii cieszyńskiego szpitala.

 • W dniach 13.10. oraz 17.10.2017r patrole Straży Miejskiej interweniowały kolejno na płycie cieszyńskiego Rynku oraz Placu Teatralnym  w stosunku do osób, które piły alkohol w miejscach objętych zakazem spożywania alkoholu. 

 • W dniu 14.10.2017r w godzinach wieczornych, podczas patrolowania ul. Stary Targ, strażnicy miejscy zauważyli leżącą osobę w ogólnodostępnym pomieszczeniu jednego z bankomatów znajdujących się przy w/w ulicy.

 • W dniu 18.10.2017r strażnicy miejscy interweniowali na ulicy Wiślańskiej w związku ze zgłoszeniem o zaśmieconym terenie zielonym.

 • Zdjęcie zaginionej

  Cieszyńscy policjanci poszukują 17-letniej mieszkanki Ustronia. Dziewczyna zaginęła 18 września 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 • logo policji

  Informujemy, że w dniach od 21 do 29 października 2017 r. ze względu na nieobecność oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, informacji dla dziennikarzy udzielać będzie st. asp. Tomasz Pszczółka z Wydziału Prewencji KPP Cieszyn, tel. 33 8516210 lub tel. kom. +48 600974053.

 • W dniu wczorajszym, tj. 21.09.2017r Komendę Straży Miejskiej w Cieszynie odwiedzili niecodzienni goście, a mianowicie podopieczni Katolickiego Przedszkola im. Dzieciątka Jezus. 

 • W dniu 31.08.2017 do Komendy Straży Miejskiej w Cieszynie stawiła się osoba, która przekazała znalezione w rejonie amfiteatru klucze.

 • W dniu 01.09.2017r w późnych godzinach nocnych, strażnicy miejscy podczas patrolu ulicy Plac Londzina znaleźli pozostawiony markowy rower.

 • W dniu 02.09.2017r do Komendy Straży Miejskiej w Cieszynie zgłosiła się osoba, która znalazła w rejonie studni "Trzech Braci" portfel zawierający znaczną ilość gotówki.

 • W dniu 02.10.2017r Dyżurny Straży Miejskiej w Cieszynie otrzymał zgłoszenie o rowerze, stojącym od kilku dni na ul. Rynek w rejonie cieszyńskiego ratusza.

 • W dniu 02.10.2017r patrol Straży Miejskiej interweniował na ulicy Majowej w związku z informacją o dziwnie zachowującym się zwierzęciu.

 • plakat Ponad pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  – Właśnie przekroczyliśmy pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślam, że 42 proc. spośród tych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów – poinformował w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak.

 • policjanci w szeregu

  Jeśli czujesz się wyjątkowy, łatwo nawiązujesz kontakty i pragniesz pomagać innym wstąp w niebieskie szeregi! Stałość zatrudnienia, szereg uprawnień, ciekawy charakter służby, ale przede wszystkim ogromną satysfakcję i szerokie możliwości rozwoju możemy zagwarantować każdemu, kto marzy o tym, aby w życiu robić coś pożytecznego. Zostań jednym z blisko 100 tysięcy doskonale wyszkolonych policjantów, którzy cieszą się coraz większym zaufaniem społecznym.

 • miejsce wypadku drogowego

  Trzy wypadki drogowe, dwadzieścia kolizji i siedem osób rannych. To bilans zdarzeń w weekend na drogach powiatu cieszyńskiego. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub życia. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych użytkowników dróg.

 • policjanci w kościele

  W minioną sobotę w kościołach stacyjnych ulokowanych wzdłuż linii granicznej na obwodzie Polski, modlili się pielgrzymi z całej Polski. Wierni udali się następnie pieszo do wyznaczonych, tzw. „stref modlitwy”, umiejscowionych na granicy kraju. W modlitwach różańcowych na terenie naszego garnizonu udział wzięło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, które poruszały się nie tylko autokarami, ale i samochodami oraz pieszo. Nad ich bezpieczeństwem czuwali śląscy policjanci.

 • radiowóz na drodze

  Okres jesienno-zimowy i towarzyszące mu zmienne warunki atmosferyczne, często mają wpływ na powstawanie zagrożeń w komunikacji drogowej. Widoczność na drodze to czynnik, który decyduje o wywołaniu zagrożenia. Niewłączenie świateł mijania podczas jazdy to jednak nie jedyne wykroczenie, za które kierowca może zostać ukarany mandatem. Policjanci przypominają, że zmotoryzowani uczestnicy ruchu powinni liczyć się z dotkliwymi grzywnami również za nieprawidłowe oświetlenie swoich pojazdów.

 • policjanci zabezpieczają rajd samochodowy

  W najbliższy weekend odbędzie się Rajd Śląska. Załogi będą ścigać się na odcinkach specjalnych, wyznaczonych m.in. w powiecie cieszyńskim. Przedsięwzięcie spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień.