Wyśpiewają marzenia

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cieszynie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Harmonijnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Nasze Dzieci" serdecznie zapraszają

Remonty na drogach powiatowych

W bieżącym roku Powiat Cieszyński zaplanował wykonanie remontów dróg powiatowych na 11 zadaniach z podziałem na dwa etapy, które prowadzone są przez Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

 • "7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę"

  Prezentujemy Państwu spot przedstawiający pracę śląskich policjantów. Pamiętajmy, że każdego dnia o każdej porze czuwają oni nad naszym wspólnym bezpieczeństwem. Film został zrealizowany w ostatnich tygodniach przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego powstania.

 • 6 Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski

  Serdecznie zapraszamy wszystkich funkcjonariuszy do udziały w biegu służb mundurowych, który odbędzie się 25 sierpnia w Koninie. Rywalizować będzie można na dystansie 10 km.

 • PRACA W POLICJI

  Służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna związana z nieprzewidywalnymi sytuacjami. Tutaj znajdziecie Państwo wszystkie potrzebne dokumenty oraz informacje dla każdego, kto jest zainteresowany wstąpieniem w szeregi policji.

 • Policjantka na urlopie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

  Dzielnicowa z komisariatu w Zebrzydowicach, będąc na urlopie zauważyła mężczyznę, który mając do dyspozycji cały parking zaparkował na chodniku. Chwilę później był już obezwładniony przez policjantkę. Okazało się, że kierowca opla miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz czeka go sprawa w sądzie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

  Propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu oraz negatywnym stereotypom i uprzedzeniom, to idee towarzyszące corocznym obchodom Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Cieszyńscy policjanci uczestniczyli w obchodach tego dnia na Uniwersytecie Śląskim. Warsztaty prowadzone przez mundurowych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

 • Odpowie za rozbój

  Wspólne działania policjantów ze Strumienia i Zebrzydowic doprowadziły do zatrzymania 22-latka, który odpowie za rozbój. Podejrzany stosując przemoc wobec babci zabrał z domu telewizor i odjechał. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • W dniu 03.04.2018r patrol straży miejskiej stwierdził nieprawidłowości w utrzymaniu czystości i porządku na terenie zielonym znajdującym się w rejonie ulicy Kossak-Szatkowskiej.

 • W dniu 07.04.2018r strażnicy miejscy intereniowali przy Al. Łyska w związku ze zgłoszeniem o znalezionym żółwiu.

 • 23 kwietnia w Czeskim Cieszynie odbyło się szkolenie rozpoczynające realizację projektu "Bezpieczny rower" (nr rej. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_010/0001290), dotyczącego znakowania rowerów "syntetycznym DNA". Metoda ta jest skutecznym środkiem prewencyjnym, umożliwiającym identyfikację prawdziwego właściciela roweru.

 • Zareagował i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Dzięki zdecydowanej i właściwej reakcji 23-letniego mieszkańca Ustronia, policjanci z komisariatu w Ustroniu zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę zatrzymując go i wyciągając kluczyki ze stacyjki. Natychmiast o zdarzeniu powiadomił Policję. Pijany kierowca chciał uciec, ale został zatrzymany przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 • Informujemy, iż Starosta Cieszyński przeprowadza dodatkowy nabór wniosków o wpis ma listę rzeczoznawców majątkowych – kandydatów na biegłych.

  „4 minuty, które decydują o życiu” -wiosenne szkolenia

  Uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych (167), podczas udziału w kolejnej edycji programu polityki zdrowotnej „4 minuty, które decydują o życiu”, realizowanego cyklicznie w latach 2016-2018,

  Dla lepszej obsługi klientów

  W budynku Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy ulicy Szerokiej 13 działa od 8 maja nowa Kancelaria Ogólna, zlokalizowana na parterze.

 • 23 kwietnia w Czeskim Cieszynie odbyło się szkolenie rozpoczynające realizację projektu "Bezpieczny rower" (nr rej. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_010/0001290), dotyczącego znakowania rowerów "syntetycznym DNA". Metoda ta jest skutecznym środkiem prewencyjnym, umożliwiającym identyfikację prawdziwego właściciela roweru.