• W dniu wczorajszym, tj. 21.09.2017r Komendę Straży Miejskiej w Cieszynie odwiedzili niecodzienni goście, a mianowicie podopieczni Katolickiego Przedszkola im. Dzieciątka Jezus. 

 • W dniu 31.08.2017 do Komendy Straży Miejskiej w Cieszynie stawiła się osoba, która przekazała znalezione w rejonie amfiteatru klucze.

 • W dniu 01.09.2017r w późnych godzinach nocnych, strażnicy miejscy podczas patrolu ulicy Plac Londzina znaleźli pozostawiony markowy rower.

 • W dniu 02.09.2017r do Komendy Straży Miejskiej w Cieszynie zgłosiła się osoba, która znalazła w rejonie studni "Trzech Braci" portfel zawierający znaczną ilość gotówki.

 • W dniu 02.10.2017r Dyżurny Straży Miejskiej w Cieszynie otrzymał zgłoszenie o rowerze, stojącym od kilku dni na ul. Rynek w rejonie cieszyńskiego ratusza.

 • W dniu 02.10.2017r patrol Straży Miejskiej interweniował na ulicy Majowej w związku z informacją o dziwnie zachowującym się zwierzęciu.

 • plakat Ponad pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

  – Właśnie przekroczyliśmy pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślam, że 42 proc. spośród tych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów – poinformował w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak.

 • policjanci w szeregu

  Jeśli czujesz się wyjątkowy, łatwo nawiązujesz kontakty i pragniesz pomagać innym wstąp w niebieskie szeregi! Stałość zatrudnienia, szereg uprawnień, ciekawy charakter służby, ale przede wszystkim ogromną satysfakcję i szerokie możliwości rozwoju możemy zagwarantować każdemu, kto marzy o tym, aby w życiu robić coś pożytecznego. Zostań jednym z blisko 100 tysięcy doskonale wyszkolonych policjantów, którzy cieszą się coraz większym zaufaniem społecznym.

 • miejsce wypadku drogowego

  Trzy wypadki drogowe, dwadzieścia kolizji i siedem osób rannych. To bilans zdarzeń w weekend na drogach powiatu cieszyńskiego. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub życia. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych użytkowników dróg.

 • policjanci w kościele

  W minioną sobotę w kościołach stacyjnych ulokowanych wzdłuż linii granicznej na obwodzie Polski, modlili się pielgrzymi z całej Polski. Wierni udali się następnie pieszo do wyznaczonych, tzw. „stref modlitwy”, umiejscowionych na granicy kraju. W modlitwach różańcowych na terenie naszego garnizonu udział wzięło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób, które poruszały się nie tylko autokarami, ale i samochodami oraz pieszo. Nad ich bezpieczeństwem czuwali śląscy policjanci.

 • radiowóz na drodze

  Okres jesienno-zimowy i towarzyszące mu zmienne warunki atmosferyczne, często mają wpływ na powstawanie zagrożeń w komunikacji drogowej. Widoczność na drodze to czynnik, który decyduje o wywołaniu zagrożenia. Niewłączenie świateł mijania podczas jazdy to jednak nie jedyne wykroczenie, za które kierowca może zostać ukarany mandatem. Policjanci przypominają, że zmotoryzowani uczestnicy ruchu powinni liczyć się z dotkliwymi grzywnami również za nieprawidłowe oświetlenie swoich pojazdów.

 • policjanci zabezpieczają rajd samochodowy

  W najbliższy weekend odbędzie się Rajd Śląska. Załogi będą ścigać się na odcinkach specjalnych, wyznaczonych m.in. w powiecie cieszyńskim. Przedsięwzięcie spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień.

 • Elementarz Bezpieczeństwa

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Skoczowie wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Skoczowie odwiedzili wychowanków przedszkola w Międzyświeciu. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w domu i na ulicy. Każde dziecko otrzymało „Elementarz Bezpieczeństwa” .

 • plakat Międzynarodowy Dzień i Tydzień Mediacji

  Międzynarodowy Dzień Mediacji w tym roku został wyznaczony na dzień 19 października. Równolegle trwać również będzie Tydzień Mediacji, przypadający w dniach 16-20 października. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączą się również cieszyńscy policjanci.