• List Prezydenta RP do policjantek i policjantów z okazji ich święta

  Z okazji przypadającego dzisiaj Święta Policji, połączonego z jubileuszowymi obchodami 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, Prezydent RP Andrzej Duda przesłał do policjantek i policjantów list z życzeniami.

 • Nowy, ogólnodostępny alkomat w Zebrzydowicach

  W Komisariacie Policji w Zebrzydowicach zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. To kolejny ogólnodostępny alkomat w powiecie cieszyńskim. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

 • Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle

  Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince. W ciągu dwóch dni turniej na żywo obejrzało około 10 tysięcy kibiców. Ponad 150 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

 • Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

  W liście z okazji Święta Policji, w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich wkład w dzisiejsze sukcesy formacji, za trud i poświęcenie dla wspólnego dobra, jakim jest bezpieczna Polska oraz życzy wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów i nieustającej satysfakcji z codziennej służby i pracy.

 • List Prezydenta RP do policjantek i policjantów z okazji ich święta

  Z okazji przypadającego dzisiaj Święta Policji, połączonego z jubileuszowymi obchodami 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, Prezydent RP Andrzej Duda przesłał do policjantek i policjantów list z życzeniami.

 • Herb_Cieszyna_300dpi[1][38].jpg

   

  Uprzejmie informujemy, że do dnia 31 sierpnia 2019 roku można zgłaszać Kandydatów do  Nagrody Miasta Cieszyna w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 • woman-208723_960_720[1].jpg

   

   

  Cieszyńska Rada Seniorów w Cieszynie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zachęca osoby w wieku senioralnym, które pragną wypełnić swój czas wolny spotkaniami z dziećmi, młodzieżą, swoimi rówieśnikami w ramach Centrum Wolontariatu działającego przy MOPS w Cieszynie, na ul. Skrajnej 5 - do uczestnictwa w wolontariacie seniorów i dla seniorów.

 •  

  Burmistrz Miasta Cieszyna informuje, że w dniu 30 lipca 2019 roku o godz. 16.00, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Cieszynie odbędzie się spotkanie wyborcze, w czasie którego odbędą się wybory zgłoszonych kandydatów do składu Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Cieszynie.


  Wszystkie osoby zainteresowane oraz organizacje pozarządowe zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach. Każda organizacja może oddać głos na maksymalnie sześciu kandydatów, działających w różnych obszarach tematycznych.
  Przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy będą brali udział w głosowaniu proszę o zabranie ze sobą wypełnionego i podpisanego, zgodnie z KRS lub innym rejestrem, upoważnienia do reprezentowania organizacji podczas zebrania organizacji oraz do uczestnictwa w głosowaniu na kandydatów na członków Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Cieszynie.

 • Do piątku, czyli do 26 lipca można jeszcze zapoznać się z projektem operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków w mieście Cieszynie, na obszarze obrębów ewidencyjnych: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 29, 30, 31, 32, 41, 42, 43, 44, 45, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 i 72.

  Dokumentacja tego projektu, składająca się z: wypisów z rejestru gruntów, wypisów z rejestru budynków, wypisów z rejestru lokali, kartotek budynków, kartotek lokali i mapy ewidencyjnej opracowana została na podstawie art. 20 ust 1-3a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz przepisów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r., poz. 393).

 • Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle

  Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince. W ciągu dwóch dni turniej na żywo obejrzało około 10 tysięcy kibiców. Ponad 150 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

 • Wywrócił pojazd w lesie- był nietrzeźwy

  Policjanci z wiślańskiego komisariatu zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę, który doprowadził do wywrócenia pojazdu w lesie. Szybkie zatrzymanie nie byłoby możliwe, gdyby nie szybka reakcja turystów oraz pomoc straży pożarnej. Pijany kierowca miał dwa promile alkoholu we krwi i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

 • Profesjonalne studio tatuażu Warszawa – ile zapłacimy za jego usługi?

  Planujesz wykonanie tatuażu i chcesz wiedzieć, na jaki wydatek się przygotować? Ceny związane ze stworzeniem tego typu ozdoby są naprawdę zróżnicowane. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, gdy chcemy wybrać się do profesjonalnego salonu?

  Ozdoba taka jak tatuaż nie jest tania. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że w parze z niską ceną tatuażu nie zawsze idzie fachowa obsługa.

  Gdy zależy nam na tym, aby uzyskać najlepszy efekt, wybierzmy profesjonalne studio tatuażu Warszawa ma wiele punktów, gdzie można otrzymać usługę na najwyższym poziomie.

  Do wyboru mamy między innymi 77 Ink – dobre studio tatuażu Warszawa.

  Zatem, ile zapłacimy za wykonanie tatuażu, gdy wybierzemy najlepsze studio tatuażu Warszawa? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

  Profesjonalne studio tatuażu Warszawa – od czego zależy cena tatuażu?

  Trudno jednoznacznie wskazać, ile kosztują tatuaże. Ozdoby tego rodzaju są najczęściej wyceniane indywidualnie, dlatego też każdy salon tatuażu Warszawa oraz w innych miastach ma tutaj nieco inny cennik.

  Wobec tego profesjonalne studia tatuażu nie posiadają na ścianie kartki z wyszczególnionymi cenami tatuażu. Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie, więc musimy skontaktować się bezpośrednio z wybranym salonem, aby wtedy uzyskać dodatkowe informacje.

  Na to, ile zapłacimy za tatuaż Warszawa czy w innym mieście, wpływa wiele czynników, dlatego musimy zdawać sobie sprawę z tego, że taki sam tatuaż będzie mógł mieć inną cenę w zależności do tego, jakie studio tatuażu w Warszawie go wykona.

  Czynniki wpływające na ceny tatuażu:

  • tatuator wykonujący tatuaż – jego doświadczenie, prestiż, tytuły
  • narzędzia oraz tusze wykorzystane do wykonania tatuażu
  • wzór tatuażu – jego wielkość, stopień skomplikowania, kolorystyka
  • czas wykonania tatuażu
  • inne indywidualne kwestie

  Wobec tego salony tatuażu Warszawa będą mogły wykonać dla klienta wycenę wtedy, gdy będzie on już posiadał wybrany wzór. Oczywiście, nie musimy przychodzić do studia z gotowym wzorem – wystarczy koncept czy też zdjęcia, a następnie studio tatuażu będzie mogło przygotować dla nas indywidualny projekt.

  Profesjonalne studio tatuażu Warszawa – ile zapłacimy za tatuaż?

  Gdy chcemy zdecydować się na tatuaż w Warszawie, w takim przypadku cena będzie ustalona indywidualnie. Ile jednak szacunkowo zażyczą sobie dobre studia tatuażu Warszawa?

  Generalnie, niewielki tatuaż może kosztować nas do około 500 złotych, natomiast ten o większej powierzchni to wydatek od 1 000 złotych do nawet ponad 10 000 złotych. Wytatuowanie „rękawa”, czyli zrobienie tatuażu na ręce to koszt około 2 000 złotych.

  Pamiętamy jednak o tym, że profesjonalne studio tatuażu przygotowujące wycenę będzie mogło podwyższyć nieco tę cenę, biorąc pod uwagę technikę tatuażu czy też zastosowane kolory. Za kolorowe wzory studio tatuażu Warszawa najczęściej pobiera opłatę wyższą o kilkaset złotych.

  Gdy zatem chcemy wykonać sobie tatuaż w mieście w Warszawa studio tatuażu może zażyczyć sobie opłatę wynoszącą od kilkuset złotych do nawet ponad 10 000 złotych. W celu sprawdzenia kosztów warto skontaktować się z wybranym studiem!

  Kiedy przed sklepowym regałem wahamy się, co do picia wybrać dla siebie zauważymy, że wszystko wygląda dość podobnie. Jak wybrać produkt pełnowartościowy? Jeżeli uda nam się postawić na odpowiedni produkt, nasz organizm dostanie odpowiednią dawkę witamin i minerałów, co korzystne wpłynie na nasze zdrowie. Mała porcja soku, to alternatywa dla jednej porcji dziennego zapotrzebowania na warzywa lub owoce – ma być ich pięć. Najlepiej stawiać na mętne soki, które posiadają najwięcej wartościowych składników.

  Jak wybierać zdrowe napoje czy też soki? – Na co zwrócić szczególną uwagę?

  Często nie wiemy po prostu co pić na diecie oraz jak wybierać zdrowe napoje. Okazuje się, że kluczem jest odpowiednia znajomość ich składu oraz ich interpretacja. Poniżej postaramy się wyjaśnić, na czym polega różnica w poszczególnych napojach.

  Stuprocentowe soki

  Okazuje się, że wyjdzie nam na dobre, kiedy odruchowo będziemy czytać skład wszelkich produktów spożywczych, po które sięgamy. Nawet jeśli nie mamy na to czasu, zupełni wystarczy, jeśli zwrócimy uwagę na kilka podstawowych informacji. Jeżeli chodzi o napoje owocowe, istotna będzie zawartość soku owocowego lub warzywnego. Warto sięgać po takie produkty, które posiadają informacje o stuprocentowej zawartości soku – wyciśniętego lub zagęszczonego. Nie mniej ważne jest też to, jaka jest zawartość cukru. Na pewno powinniśmy unikać tych sztucznie słodzonych, aczkolwiek soki owocowe zawierają cukry naturalne, a te chociażby przez cukrzyków, powinny być spożywane z umiarem.

  Nektary i napoje

  Kiedy zawartości soku owocowego jest mniejsza, wówczas mówi się o napoju lub nektarze. O wiele lepszy okaże się zatem nektar, a poznamy go po tym, że jego zawartość soku to od 25 do 50%. Sporo będzie tutaj zależało od rodzaju danego owocu. W przypadku bananów i porzeczek, aby napój mógł być nazwany nektarem, musi w nim znajdować się minimum 25% soku. Jeżeli chodzi o takie owoce jak np. jabłka czy pomarańcze, zawartość soku nie może być mniej niż 50%. Co więcej, nektary bywają dosładzane sztucznie. To bardzo istotna informacja, szczególnie dla cukrzyków oraz cierpiących na nadwagę.

  Najmniej wartości, jeżeli chodzi o zawartość soku i substancji odżywczych, posiadają napoje. Nigdy nie będą posiadać więcej, niż 20% soku, a czasami zdarza się, że zawartość soku jest tylko kilkuprocentowe, bądź też nie ma go tam w ogóle! Są to produkty, które mimo tego, że ugaszą pragnienie, zawierają pełno sztucznych substancji i węglowodanów, a to bardzo niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Jedna szklanka takiego napoju, nie może być przez nas zatem traktowana, jako porcja codziennej dawki warzyw i owoców.

  Chociaż nie jest tak zawsze, zdarza się jednak, że cena odzwierciedla to, z jakiej jakości produktem mamy do czynienia. Pewnie jest jednak to, że bardzo niska cena, powinna nas nakłonić do wnikliwego zapoznania się ze składem takiego produktu. Co więcej, nektary i napoje mają dość zbliżone ceny, dlatego tym bardziej należy czytać etykiety.

  Co będzie najzdrowsze?

  Najlepiej sięgać po napoje bez cukru, bądź tzw. soki jednodniowe, które idealnie spełnią się w roli porcji owoców i warzyw. Chociaż każdy ma swój indywidualny gust, co do wyboru ulubionych smaków, okazuje się jednak, że warto urozmaicać swoja dietę o różne smaki soków, gdyż warzywa i owoce posiadają odmienne zawartości minerałów i witamin. W większości, wszelkie składniki odżywcze owoców, nasz organizm będzie dobrze przyswajał.

  Zawsze można też postawić na własnoręcznie wyciskane soki, oczywiście z owoców ze sprawdzonego źródła. Co więcej, w Internecie na pewno znajdziemy też przepisy na zdrowe koktajle, zarówno tez z owoców, jak i warzyw. Nie dość, że będą świetnie smakować, to jeszcze dadzą wiele korzyści naszemu organizmowi.

 • Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich Wisła 2019

  W najbliższy weekend w Wiśle obędą się zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2019. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwali jak zwykle policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

 • Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • Kontrole obozów i kolonii - policjanci dbają o bezpieczny wypoczynek

  Policjanci, razem ze strażakami oraz pracownikami sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystują każdą okazję, aby mówić o bezpieczeństwie nad wodą, cyberprzemocy, szkodliwości zażywania dopalaczy oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Wywrócił pojazd w lesie- był nietrzeźwy

  Policjanci z wiślańskiego komisariatu zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę, który doprowadził do wywrócenia pojazdu w lesie. Szybkie zatrzymanie nie byłoby możliwe, gdyby nie szybka reakcja turystów oraz pomoc straży pożarnej. Pijany kierowca miał dwa promile alkoholu we krwi i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

 • Ukraine_road_sign_1.37.jpg

  W związku z realizacją zadania pn. „Budowa sieci cieplnej rozdzielczej w ulicy Głębokiej i Menniczej wraz z przyłączami do budynków przy ulicy Głębokiej i Olszaka” Firma Kelvin Sp. z o.o. informuje o przystąpieniu do robót na etapie 5. Ze względu na to, że ul. Głęboka od skrzyżowania z ul. Menniczą jest odcinkiem, na którym istnieje regularny ruch samochodowy, informujemy, że na etapie 5 prac ulica nie zostanie zamknięta i będzie przejezdna.

 • Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie ogłasza nabór na wolne stanowiska pracy. Nabór trwa do dnia 16 sierpnia 2019 roku. Szczegóły dotyczące naboru, wymaganych dokumentów oraz warunków pracy znajdują się w załącznikach.

 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  Jutro w całym kraju policjanci przeprowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.