• wr_s[34].png

  Już jest najnowszy numer „Wiadomości Ratuszowych”! Znajdą w nim Państwo zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, między innymi:
  - koncertu Kasi Moś i Big Silesian Band z okazji 101. rocznicy powołania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego,
  - 9. edycji Gotta Go Festival,
  - otwarcia Inkubatora Przedsiębiorczości AIP w Zamku Cieszyn,
  a także aktualne informacje z Urzędu Miejskiego i ogłoszenia. Zapraszamy do lektury!

 • Czy wiesz, że?

  Czy można zostać policjantem przy braku zdanej matury, ale z posiadanym wykształceniem średnim?

 • Policjant na wolnym zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

  Poszukiwany listem gończym przez policję i prokuraturę mężczyzna trafił do aresztu. Ukrywał się ponad pół roku. Cieszyński policjant w czasie wolnym rozpoznał go, gdy ten szedł ulicami miasta. Powiadomił o tym innych mundurowych z komendy i szybko zatrzymał poszukiwanego.

 • Mundurowi z najmłodszymi o bezpiecznym zachwaniu na drodze i nie tylko

  W miniony weekend na podczas pikniku mundurowych w Wiśle, dzielnicowy przy wsparciu Wiślańskiego Centrum Kultury przypominał najmłodszym w trakcie konkursów i wspaniałej zabawy podstawowe zasady bezpieczeństwa m.in. dotyczące pomocy ofiarom wypadku czy też właściwego poruszania się po drodze.

 • Kierował pod wpływem alkoholu, znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

  Policjanci z Ustronia zatrzymali mieszkańca Ustronia, który spowodował kolizję. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna jest nietrzeźwy została od niego pobrana krew do badań. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność funkcjonariuszy oraz personelu medycznego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Wkrótce wybory do Sejmu i Senatu

  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.

 • rotunda_Play.jpg

   

  Ponad 800-letni, bezcenny widok sprzedany za wartość połowy nowego iPhona?...Coś tu chyba jednak nie gra.

  Najdroższy PLAY-u,

  Ze skrajnym zdziwieniem odebraliśmy w Cieszynie informację, że jednak zdecydowałeś się kontynuować budowę masztu telefonii komórkowej w bezpośredniej bliskości naszego Wzgórza Zamkowego. Z powodu Twojej decyzji, miejsce upamiętnione na banknocie 20-złotowym, które towarzyszy nam od XI/XIII wieku i odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów, może już nie być takie samo... Czytaj dalej.

 • Policjant na wolnym zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

  Poszukiwany listem gończym przez policję i prokuraturę mężczyzna trafił do aresztu. Ukrywał się ponad pół roku. Cieszyński policjant w czasie wolnym rozpoznał go, gdy ten szedł ulicami miasta. Powiadomił o tym innych mundurowych z komendy i szybko zatrzymał poszukiwanego.

 • Mundurowi z najmłodszymi o bezpiecznym zachwaniu na drodze i nie tylko

  W miniony weekend na podczas pikniku mundurowych w Wiśle, dzielnicowy przy wsparciu Wiślańskiego Centrum Kultury przypominał najmłodszym w trakcie konkursów i wspaniałej zabawy podstawowe zasady bezpieczeństwa m.in. dotyczące pomocy ofiarom wypadku czy też właściwego poruszania się po drodze.

 • Pozycjonowanie stron www to usługa skierowana do każdej osoby, posiadającej stronę internetową. Dzięki niej witryna ma szansę znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania Google, wyprzedzając inne serwisy o podobnej tematyce. Dlaczego warto zainteresować się pozycjonowaniem, jeśli zarządza się firmowym serwisem www?

  Pozycjonowanie stron internetowych, czyli jak zwiększyć widoczność marki w sieci

  Pozycjonowanie stron www to usługa, która pozwala przede wszystkim znacznie zwiększyć widoczność swojej firmy w Internecie. Dzięki niej witryna może zyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google na wybrane frazy – a to sprawi, że dostrzeże ją więcej osób zainteresowanych danym tematem, usługami lub produktami. W efekcie marka staje się bardziej rozpoznawalna i może liczyć na przypływ nowych klientów, nawet bez inwestowania w reklamę.

  Strony, które znajdują się w TOP 10 wyników wyszukiwania Google, są najczęściej wybierane przez użytkowników. Oczywiście im wyższe miejsce, tym większa szansa, że odbiorca zainteresowany daną tematyką odwiedzi właśnie naszą witrynę. Jedynie profesjonalne pozycjonowanie, indywidualnie dopasowane do danego serwisu i branży oraz korzystające wyłącznie z dozwolonych przez Google metod jest w stanie zapewnić stabilną, wysoką pozycję stronie, zapewniając jej dużą widoczność w Internecie.

  Kompleksowa opieka nad stroną internetową

  Głównym zadaniem pozycjonowania jest dostosowanie strony do wymagań Google oraz podjęcie innych działań, mających wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Agencja SEO obejmuje więc stronę kompleksową opieką, wykonując na niej takie działania, jak:

  • audyt SEO, który pozwala poznać mocne i słabe strony witryny,
  • optymalizacja strony internetowej, w tym content marketing, usunięcie błędów z kodu strony, przyspieszenie ładowania witryny, poprawa jej struktury,
  • link building, czyli budowanie oraz analizowanie profilu linków przychodzących dla danej witryny.

  Ponadto, wśród usług agencji SEO można często znaleźć także marketing internetowy – reklama w Internecie, w tym głównie linki sponsorowane, również są dobrym sposobem na dotarcie do wielu nowych użytkowników, zainteresowanych tematyką danego serwisu.

  Elastyczne koszty – cena uzależniona od indywidualnego przypadku

  Pozycjonowanie każdej strony wygląda inaczej, jest bowiem zależne od historii danej witryny, jej mocnych i słabych stron pod kątem SEO, celu, który chce osiągnąć jej właściciel, a także budżetu, jaki chce przeznaczyć na tego typu działania. Cena pozycjonowania może więc być w każdym przypadku inna – warto zgłosić się do agencji SEO i poprosić o ofertę. Można znaleźć agencje, które wykonują audyt strony za darmo, a następnie przedstawiają klientowi, jakie prace należy wykonać i szacują ich koszty. Tanie pozycjonowanie jest jak najbardziej możliwe – już niewysokim kosztem można znacznie poprawić widoczność swojej strony w sieci.

  Pozycjonowanie strony – czy warto?

  Podsumowując, skuteczne pozycjonowanie stron www ma ogromny wpływ na sukces, który może odnieść firmowa witryna. To dzięki tym działaniom serwis ma szansę stać się widoczny dla wielu użytkowników przeglądarki, w dodatku zainteresowanych konkretnym zagadnieniem, związanym ze stroną. Przekłada się to na dużą konwersję, co niesie ze sobą wzrost popularności marki, jej rozwój, a także wyższe wpływy. Dodatkowo pozycjonowanie nie musi być drogie, a skorzystanie z usług jest bardzo proste – niezależnie, czy firma ma siedzibę w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach czy Toruniu, może skorzystać z dowolnej oferty agencji SEO oraz pozycjonować swoją stronę lokalnie, w swoim regionie, lub na cały kraj.

  Dlaczego powinieneś zdecydować się na pozycjonowanie stron www?

 • Czy wiesz, że?

  Czy można zostać policjantem przy braku zdanej matury, ale z posiadanym wykształceniem średnim?

 • Potrzebujesz archiwum dokumentów? Skorzystaj z usług profesjonalistów!

  Każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości czy rodzaju prowadzonego biznesu, który zatrudnia pracowników, ma obowiązek stworzenia archiwum danych. Dzięki ich odpowiedniemu przechowywaniu, możliwe jest pełne zabezpieczenie wszelkich dokumentów i tym samym dostosowanie się do przepisów prawnych, obowiązujących w Polsce, które znajdują się w ustawie z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Dla wielu firm jest to jednak bardzo duży koszt, dlatego też mogą one skorzystać z usług zewnętrznej firmy.

  Zewnętrzne archiwum dokumentów – czy warto z niego skorzystać?

  Na rynku funkcjonuje wiele firm, oferujących profesjonalne archiwum danych. Posiadają one odpowiednie możliwości związane z przechowywaniem dokumentów oraz zapewnianiem bezpieczeństwa danych, co jest bardzo korzystne dla podmiotów, nie posiadających takich możliwości. Wystarczy zgłosić się do jednej z takich firm, przedstawić swoje potrzeby i w ten sposób zostać odciążonym od kosztownego i żmudnego obowiązku.

  Firma, oferująca archiwizację dokumentów, zapewni Ci przechowywanie wszelkiego rodzaju umów oraz innych rodzajów dokumentacji w odpowiednich warunkach, dzięki czemu będzie ona przechowywana nawet przez kilkadziesiąt lat. Dodatkowo – dzięki wysokim standardom bezpieczeństwa, a także wysokim kwalifikacjom pracowników, nie będzie ryzyka tego, że dane zostaną wykradzione i trafią w niepowołane ręce. Taka sytuacja, mogłaby kosztować przedsiębiorcę nawet kilkadziesiąt złotych kary.

  Archiwum dokumentów pracowniczych w zewnętrznej firmie – jakie daje korzyści?

  • Ograniczenie kosztów – to najważniejsza korzyść, ponieważ w ten sposób przedsiębiorstwo może zaoszczędzić bardzo wiele pieniędzy i przeznaczyć je na podstawową działalność.
  • Dostosowanie się do obowiązujących przepisów prawnych – dzięki zewnętrznym specjalistom, przechowywanie danych będzie w pełni profesjonalne.
  • Bezpieczeństwo danych – do dokumentacji pracowniczej dostęp będą miały tylko upoważnione do tego osoby, więc nie musisz obawiać się, że jakiekolwiek dane trafią w niepowołane ręce.
  • Łatwy dostęp do dokumentacji – korzystając z zewnętrznego archiwum dokumentów, możesz bezproblemowo z niego korzystać, co może okazać się bardzo przydatne w trakcie prowadzenia różnych działań w firmie. Otrzymujesz również dostęp do raportów dotyczących dokumentacji oraz jej przechowywania i niszczenia.
  • Uporządkowanie dokumentów oraz ujednolicenie opisów jednostek aktowych w ramach organizacji.
  • Możesz korzystać z dodatkowych usług, jak niszczenie dokumentacji, outsourcing kadr i płac oraz wielu innych, jakie świadczy firma archiwizacyjna.

  Dlaczego archiwizacja danych jest tak ważna?

  Chodzi tutaj o dwie kwestie – przede wszystkim dostosowanie się do obowiązujących w naszym kraju przepisów prawnych, związanych z przechowywaniem dokumentacji pracowniczej oraz bezpieczeństwo danych, które w czasach RODO jest niezwykle istotne. Wszelkie uchybienia z tym związane, mogą narazić Cię nie tylko na kary finansowe, ale również proces, wytoczony przez pracownika, którego dane zostaną np. wykradzione.

  Jeżeli więc chcesz uniknąć wszelkich problemów i zależy Ci na tym, aby firmowa dokumentacja była przechowywana w odpowiedni sposób, skorzystaj z zewnętrznego archiwum danych. W ten sposób zyskasz pewność, że dane nie zostaną wykradzione, a Ty będziesz mieć do nich pełen dostęp. Wybierając odpowiednią firmę, zwróć uwagę na jej doświadczenie, procesy technologiczne, jakie wykorzystuje, a także opinie o niej – w ten sposób unikniesz współpracy z takim przedsiębiorstwem, które nie zapewni Ci wystarczająco wysokiej jakości archiwizacji dokumentów i danych.

  Decydując się na ogrzewanie na gaz ze zbiornika należy wybrać jaki typ zbiornika umieszczony zostanie w pobliżu  domu. Zarówno zbiornik nadziemny jak i podziemny mają swoje wady i zalety. Jednak przed przystąpieniem do prac związanych z instalacją gazową w domu, należy wybrać przede wszystkim profesjonalną i doświadczoną firmę.  Która nie tylko doradzi, jakie ogrzewanie do domu będzie odpowiednie, ale przede wszystkim wykonana ogrzewanie gazowe, które jest bezpieczne dla zdrowia i życia domowników. Niezwykle istotny jest również gaz do ogrzewania domu. Powinienem być najwyższej jakości i spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa. 

  Ocieplenie na gaz budynku jednorodzinnego - rodzaje zbiorników

  Każdy zbiornik z gazem dla domu powinien posiadać odpowiednie zabezpieczenia. 

  • Zbiornik podziemny umieszczony jest pod ziemią, dlatego ma to duże znaczenie dla osób, które cenią sobie estetykę. Wiele firm zajmujących się usługami takimi jak ogrzewanie gazowew domu jednorodzinnym umożliwia wynajęcie zbiornika za niewygórowaną cenę.
  •  Zbiornik podziemny umożliwia wykorzystanie mieszanki jaką jest propan-butan.  Jednak koszty instalacji są wyższe niż w przypadku zbiornika naziemnego. Aby zamontować zbiornik podziemny należy wykonać głęboki wykop,  gdzie montuje się niezbędną armaturę. W razie wystąpienia problemów z ogrzewaniem gazem w zbiorniku podziemnym, aby dokonać naprawy trudniej jest się dostać do zbiornika niż w przypadku zbiornika naziemnego.  Niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego dostawcy do ogrzewania domu gazem płynnym.  
  • Zbiornik naziemny ustawia się na płycie fundamentowej, wokół niej wykonuje się wykop w którym umieszcza się uziemienie zbiornika. W przypadku awarii zbiornik naziemny może stwarzać większe niebezpieczeństwo, jednak łatwiej jest również dokonywać wszelkich przeglądów technicznych. Centralne ogrzewanie gazowe, ogrzewanie ziemne są  w dzisiejszych czasach dużo bardziej wygodne dla mieszkańców domu, niż ogrzewanie domu za pomocą węgla lub drewna. Bez względu na to, czy jest ogrzewanie gazem płynnym, ogrzewanie gazem ziemnym, czy ogrzewanie propan-butan. Każda instalacja ogrzewania powinna być wykonana w sposób bezpieczny zarówno ludzi, zwierząt jak i środowiska.

  Ogrzewanie centralne gazowe powinno być wykonane z najwyższą starannością i dokładnością. Nie należy oszczędzać na centralnym ogrzewaniu na gaz. firma Eko-gaz oferuje profesjonalne ogrzewanie gazowe. Instalacja gwarantuje efektywność i bezpieczeństwo na długie lata. Dla komfortu i bezpieczeństwa domowników niezwykle ważne jest odpowiednie ocieplenie budynku jednorodzinnego gazem. Ceny usług uzależnione są między innymi od miejscowości jak i renomy firmy. Gazowe ogrzewanie domu powinno być przeprowadzane tylko przez odpowiednie wyszkolonych pracowników, którzy doradzą jakie ogrzewanie w domu sprawdzi się najlepiej. Jak również przedstawią szczegółowe koszty ogrzewania domu gazem. Firma Eko-gaz świadczy usługi najwyższej jakości a koszt ogrzania domu gazem jest adekwatny do jego efektywności. Niezwykle ważne jest odpowiednie ogrzewanie domu gazem. Koszty nie powinny być priorytetem w doborze odpowiedniej firmy wykonującej ogrzewanie na gaz. Jeżeli klient ma ograniczony budżet i ważna dla niego cena gazu do ogrzewania, jak również ogrzewanie domu gazem płynnym, koszty. Ceny może sprawdzić w internecie wpisując w przeglądarkę internetową: ogrzewanie gazowe cena, ogrzewanie gazowe koszt, czy ogrzewanie gazowe koszty

  Który zbiornik sprawdzi się lepiej do ogrzewania domu jednorodzinnego?

 • Mieszkaniec Cieszyna zatrzymał pijanego kierowcę TIR-a

  Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Cieszyna, który w takim stanie wsiadł za kierownicę i prowadził TIR-a. Jego podróż została przerwana przez świadka, który zauważył problemy kierowcy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę i przekazał w ręce policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.