Policjanci ze Skoczowa zostali powiadomieni o tym, że młody mężczyzna znajduje się w stanie zagrożenia życia. Dzięki szybkim i trafnym decyzjom niemalże natychmiast ustalili, że mężczyzna przebywał w chwili rozmowy w swoim domu, na ternie Norwegii. Dzięki wzorowej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach i Biurem Międzynarodowej Współpracy KGP oraz Biurem Interpol w Oslo nie doszło do tragedii. Norwescy policjanci zdążyli na czas i udzielili pomocy 28-latkowi.

Tego typu zgłoszenia są zawsze traktowane priorytetowo i jest im przypisywany najwyższy priorytet. Policjant dyżurny nie zwlekał i natychmiast po zgłoszeniu, z którego wynikało, że 28-latek potrzebuje pomocy, podjął wszystkie możliwe kroki, żeby jej natychmiast mu udzielić. Nawiązał kontakt m.in. z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji Katowicach, którzy w trybie natychmiastowym zebrali informacje o szczegółach rozmowy internetowej oraz wszelkie inne dane, które pozwoliły na ustalenie tożsamości mężczyzny. Następnie mundurowi z Biura Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej nawiązali kontakt z Biurem Interpolu w Oslo. Wzorowa współpraca policjantów na każdym szczeblu zaowocowała szybką interwencją policjantów w Norwegii, gdzie przebywał 28-latek. Policjanci z Oslo poinformowali, że medycy udzielili mu pomocy i przewieźli do szpitala. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto polskiej Policji, ale misja, którą funkcjonariusze wypełniają z dumą.

Pamiętajmy, nie jesteśmy sami z problemami. Zawsze możemy zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego.

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111
Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich - tel. 0 800 108 108
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222
Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002
Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia behawioralne” - tel. 801 889 880
Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania” - tel. 801 199 990