Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 68-letniego mężczyzny, który wyszedł z rodziną i znajomymi do lasu na grzyby i zabłądził. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci, wspierani przez straż pożarną i GOPR, natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po prawie dwóch godzinach dzielnicowy oraz policjant kryminalny odnaleźli zaginionego mężczyznę. 68-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych, a następnie rodziny.

Wczoraj (15.09.2022 roku) około godziny 14 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skoczowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 68-latka, do którego doszło na terenie jednego z kompleksów leśnych w gminie Dębowiec. Natychmiast na miejsce zostały wysłane policyjne patrole oraz funkcjonariusze straży pożarnej. Z relacji zgłaszających wynikało, że wspólnie z 68-latkiem wyszli na grzyby do lasu, gdzie w pewnym momencie stracili kontakt z seniorem. Około godziny później mężczyzna zadzwonił do żony i poinformował, że się przewrócił i nie ma siły wstać.
Znajomi oraz rodzina początkowo na własną rękę prowadzili poszukiwania, ale bez rezultatu. Następnie o zdarzeniu poinformowali służby ratownicze.
Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów dzielnicowych, patrol interwencyjny oraz mundurowych pionu kryminalnego, a także funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej, ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przewodnika z psem tropiącym. Policjanci i pozostałe służby natychmiast rozpoczęli poszukiwania za zaginionym. Po prawie dwóch godzinach dzielnicowy - młodszy aspirant Tomasz Greń oraz młodszy aspirant Grzegorz Kawik, odnaleźli osłabionego 68-latka. Mężczyzna z pomocą policjantów i strażaków wyszedł z lasu i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Ostatecznie cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodziny, która się nim zaopiekowała.

Przypominamy i apelujemy!
Wychodząc do lasu, jeżeli mamy taką możliwość, zabierajmy ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc i przede wszystkim iść w grupie, nie tracąc ze sobą kontaktu wzrokowego. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają. Znane miejsce sprzed kilku lat, dziś może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego.