Prowadzisz firmę? Sprawdź, czy wirtualne biuro to rozwiązanie dla Ciebie!

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej są wysokie. Mowa nie tylko o obowiązkowych składkach odprowadzanych do Urzędu Skarbowego, czy ZUS, ale także podatkach, opłatach i rachunkach. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy szukają sposobów na obniżanie ponoszonych kosztów. Jednym z nich jest korzystanie z nowoczesnego outsourcingu w postaci wirtualnego biura. Na czym to polega i w jaki sposób pozwala firmie zaoszczędzić?

Na czym polega wirtualne biuro?

Usługa wirtualnego biura jest stosunkowo młoda. Polega na przenoszeniu standardowych zadań wykonywanych w biurze na barki zewnętrznego koordynatora, który odbiera korespondencję, monitoruje e-mail i odbiera telefony w imieniu współpracującego z nim przedsiębiorcy. Wirtualne biuro nie wymaga zakładania stacjonarnej placówki firmy, zamiast tego proponując zarejestrowanie działalności gospodarczej pod prestiżowym adresem udostępnionym w ramach usługi. Decydując się na tego typu outsourcing można więc oszczędzić koszty związane z wynajmem lokalu, czy zatrudnieniem pracowników biurowych, jednocześnie posługując się adresem firmy w znanym centrum biznesowym, bądź innej prestiżowej lokalizacji. Jeżeli szukasz tego rodzaju outsourcingu, sprawdź katalog wirtualne-biura.com - dostępne są oferty wirtualnego biura dla największych polskich miast.

Usługa dedykowana wielu branżom i dziedzinom biznesu

Same wirtualne biuro to usługa bardzo uniwersalna, ponieważ korzystać z niej mogą przedstawiciele wielu branż. Wszędzie tam, gdzie konieczna jest obsługa kontrahentów, odbieranie telefonów, korespondencji, a niekiedy także prowadzenie firmowego e-maila, sprawdzi się wirtualne biuro. Oznacza to, że mogą się na nie decydować przedsiębiorcy z branży IT, marketingowej, handlowej, a nawet budowlanej, jeśli stworzenie pionu biurowego jest konieczne. Co, jeśli dana działalność gospodarcza istnieje od lat, a jej właściciel chce skorzystać z wirtualnego biura? Nic nie stoi na przeszkodzie, by procesy zachodzące w stacjonarnej lokalizacji przenieść do sfery wirtualnej, gdzie poprowadzi je przydzielony koordynator. Współpraca rusza zaraz po wyborze pakietu obsługi.

Korzyści dla Twojej firmy

Idea wirtualnego biura zakłada, by przedsiębiorca mógł zarejestrować działalność gospodarczą w prestiżowej lokalizacji, jednocześnie nie zakładając placówki stacjonarnej. Korzystanie z usługi ma więc oczywiste walory wizerunkowe, ale także pomaga zaoszczędzić firmom. Wirtualne biuro Bydgoszcz oraz odpowiedniki pozostałych miast to przede wszystkim niewielkie opłaty - koszt miesięcznego abonamentu zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. To zdecydowanie mniej, niż opłata ponoszona w przypadku wynajmu biura, czy zatrudniania pracowników obsługujących bieżące sprawy przedsiębiorstwa. Inne korzyści płynąć mogą bezpośrednio z wybranego pakietu współpracy. Administratorzy wirtualnych biur mogą bowiem proponować przedsiębiorcom bezpłatny wynajem sal konferencyjnych, z których ci korzystać mogą podczas spotkań z kontrahentami.

Poza obsługą korespondencji, telefonu i e-maila, wirtualne biura pomagać mogą także w kontakcie z kontrahentami, magazynowaniu dokumentacji, czy udzielać wsparcia księgowego. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z tej nowoczesnej formy outsourcingu.