Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z komendy w Cieszynie, uratowali życie 51-letniego mężczyzny, który usiłował popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło wczoraj na jednym z cieszyńskich mostów. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej.

Cieszyńscy policjanci zostali poinformowani przez zaniepokojoną kobietę o tym, że jej mąż wyszedł rano z mieszkania i pomimo upływu kilku godzin nie wrócił do domu. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania zaginionego. W między czasie dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o tym, gdzie mężczyzna może się znajdować. Policjanci pilnie udali się więc we wskazane miejsce. W rejonie jednego z mostów przy Alei Jana Łyska w Cieszynie zauważyli opisywanego przez zgłaszającą mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął przechodzić na drugą stronę barierki. Policjanci nie zastanawiając się ani chwili, natychmiast ruszyli w jego kierunku i złapali w ostatnim momencie. Mundurowi na miejsce wezwali ratowników medycznych, którzy udzielili mu dalszej pomocy.  

W tym wypadku ostatecznie przeprowadzone przez policjantów prewencji czynności zakończyły się sukcesem. Dzięki zdecydowanej reakcji ze strony rodziny, dobrej współpracy oraz szybkiej reakcji policjantów po raz kolejny uratowane zostało ludzkie życie.

Przypominamy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych - to uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji "Itaka", realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

"Centrum Wsparcia" oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat.

Dyżurni eksperci w Centrum udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl. Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.