Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Cieszyna

Serdecznie dziękujemy za wszelką chęć pomocy i oferowane wsparcie w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za Państwa oddolne inicjatywy przejawiające się m.in. w akcjach zbierania i szycia środków ochrony osobistej dla personelu medycznego Szpitala Śląskiego. Doceniając i szanując Państwa wysiłek musimy jednak zaznaczyć, że ze względów bezpieczeństwa i mając na uwadze zdrowie pacjentów i personelu - szpitale nie mogą przyjmować i wykorzystywać maseczek, rękawiczek czy kombinezonów bez odpowiedniego atestu, dopuszczającego je do opieki nad chorymi. Poruszająca jest Państwa inicjatywa szycia masek czy kombinezonów - jednak muszą one być wykonane ze specjalistycznych, sterylnych materiałów oraz oryginalnie zapakowane. Niezbędne jest też odpowiednie, spełniające powyższe wymogi, miejsce ich produkcji. Tylko wówczas możemy je wykorzystać w szpitalu.

Jak można pomóc?

Dziękując za chęć Państwa pomocy - informujemy, że Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego uruchomiła zbiórkę pieniędzy, której celem będzie wsparcie Szpitala Śląskiego oraz Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego m.in. w zakresie doposażenia w potrzebne pacjentom i personelowi materiały. Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc w ten sposób - będziemy wdzięczni: KLIK.

Dotarły do nas informacje o powstaniu grupy chcącej pomóc Szpitalowi Śląskiemu. Gorąco dziękujemy za Państwa aktywność w tej grupie i doceniamy każde płynące od Państwa wsparcie i dobre słowo. Ponieważ nie mieliśmy kontaktu z przedstawicielami tej grupy oraz inicjatorami akcji - tą drogą zwracamy się z zaproszeniem do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu 512 166 325 lub przez wsparcie Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Dzięki temu będziemy mogli ustalić najwłaściwszą formę pomocy, szanując Państwa zaangażowanie i nie marnując go na działania, z których efektów nie moglibyśmy skorzystać (jak szycie maseczek czy kombinezonów). To wspaniałe, że tak wiele osób chce pomóc.

Drodzy Państwo, dbajcie o siebie, pamiętajcie o regularnym myciu rąk i zachowaniu higieny osobistej i jeśli możecie – zostańcie w domu.

Szpital Śląski w Cieszynie