Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami, którym trzeba podołać – zarówno pod kątem realizacji celów biznesowych, jak i optymalizacji kosztów czy przychodów. W każdym z tych przypadków niezwykle pomocny może okazać się wynajem samochodu długoterminowy, który jest usługą bardzo elastyczną i dopasowaną do potrzeb wynajmującego. A dodatkowo – niosącą bardzo wiele korzyści. Jakich? Sprawdźmy!

Wynajem samochodu długoterminowy, czyli szansa na wzmocnienie firmowej floty

Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, w którym mobilność i możliwość korzystania z firmowych aut jest niezwykle istotna, wynajem samochodu długoterminowy jest opcją idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie musisz kupować nowego samochodu, a co za tym idzie, ponosić bardzo dużych kosztów – możesz zdecydować się na najem długoterminowy, kosztujący kilkaset złotych miesięcznie, dzięki któremu zyskasz do swojej dyspozycji pojazd komfortowy, bezpieczny i perfekcyjny pod względem technicznym. Z bardzo wysokim limitem kilometrów, dzięki któremu korzystasz z niego tyle, ile potrzebujesz.

Co więcej – do Twojej dyspozycji jest ogrom możliwości, zarówno jeżeli chodzi o liczbę dostępnych pojazdów, jak również konstrukcję oferty. W tym pierwszym przypadku możesz skorzystać zarówno z usług wypożyczalni samochodów luksusowych, oferującej najlepsze i najnowsze modele pojazdów, jak również wypożyczalni proponującej samochody ze średniej półki, a nawet te używane. W ten sposób korzystasz z takiego modelu auta, jaki jest Ci potrzebny i płacisz za niego tyle, ile jesteś w stanie.

Wynajem samochodu długoterminowy – opłacalne rozwiązanie dla właścicieli firm

Długoterminowy wynajem samochodów pozwoli Ci realizować cele biznesowe, a dodatkowo możesz zaliczyć go do majątku firmy i kosztów uzyskania przychodu. To bardzo opłacalne, podobnie jak w przypadku leasingu.

Długoterminowy wynajem aut – lepszy niż leasing!

A skoro mówimy już o leasingu, warto porównać najem długoterminowy samochodu do tej usługi. Jak bowiem pokazuje praktyka, jest on bardziej opłacalny – zarówno pod względem wysokości miesięcznych rat, jak również elastyczność oferty. W przypadku wynajmu możesz bowiem wybrać odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb pakiet usług, w skład których wchodzić będą np.:

  • darmowe usługi serwisowe przez cały okres trwania umowy,
  • pełen pakiet ubezpieczeń i możliwość skorzystania z samochodu zastępczego,
  • darmowe opony zimowe i wiele innych.

Jeżeli chodzi o leasing – zwykle tego rodzaju dodatki nie wchodzą w grę, albo wchodzą w bardzo ograniczonym zakresie (np. wyłącznie pakiet ubezpieczeń). Bardzo istotne z punktu widzenia biznesowego jest również to, co zrobisz po zakończeniu współpracy – wynajem samochodu długoterminowy kończy się zwykle po 12 miesiącach i masz możliwość zdecydowania o tym, czy kontynuować współpracę, czy też ją zakończyć. Możesz nawet wynająć nowy samochód, ale co najważniejsze – nie masz obowiązku wykupywania pojazdu, tak jak ma to miejsce w przypadku leasingu.

Proste i szybkie formalności

Na sam koniec warto również wspomnieć, że najem długoterminowy samochodu to bardzo proste formalności i możliwość skorzystania z usługi… bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę internetową wypożyczalni, skorzystać ze znajdującego się tam formularza rezerwacji i w kilka minut wybrać interesujące Cię opcję. A potem tylko podpisać umowę. Dzięki temu bardzo szybko skorzystasz z wybranego pojazdu i będziesz mógł wykorzystywać go do swoich celów bez jakichkolwiek ograniczeń.