Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Ławka idealna do ogrodu

Jeśli zastanawiasz się nad ożywieniem i uatrakcyjnieniem przestrzeni wokół swojego domu warto wybrać się na małe zakupy do sklepu ogrodniczego lub budowlanego. Asortyment oferowany przez liderów na rynku mebli ogrodowych pozwala na wybranie odpowiedniego dla siebie wyposażenia do swojego ogrodu lub tarasu. Oprócz tradycyjnych zestawów składających się ze stolika i foteli, warto również zwrócić uwagę na eleganckie ławki ogrodowe wykonane z materiałów w pełni przystosowanych do długoletniej eksploatacji. Do najpopularniejszych tworzyw, z których produkuje się ławki zewnętrzne należą żeliwo, beton czy metal. Siedziska ławek stanowią drewniane deski, które powoli zastępowane są przez deski kompozytowe charakteryzujące się niepodatnością na wiele rodzajów uszkodzeń.

Dlaczego ławka kompozytowa?

Świetnym rozwiązaniem zarówno dla prywatnych posesji, jak i dla miejsc publicznych są ławki wykonane z użyciem desek kompozytowych. Drewniany kompozyt cechuje się wysoką jakością dzięki użyciu mieszanki polichlorku winylu i elementów drzewnych w postaci drobnego pyłu. Taka kompozycja pozwala na uzyskanie na materiału odpornego na wiele czynników szkodliwych dla struktury zwykłego drewna czy betonu. Kompozyt drzewny to rozwiązanie wysoko zaawansowane technologicznie, które pozwala cieszyć się ławką ogrodową przez długie lata użytkowania. Ponadto ławki wykonane w całości z kompozytu to rozwiązanie w pełni ekologiczne, ponieważ ulega biodegradacji.

Ławka ogrodowa na długie lata

Ławki żeliwne stanowią ciekawy element architektury krajobrazu, który wyróżnia się wysoką estetyką i elegancją. Wzbogacenie takiej ławki w siedzisko z desek kompozytowych staje się rozwiązaniem co raz częściej stosowanym przez producentów mebli ogrodowych ze względu na funkcjonalność i uniwersalność. Ławki kompozytowe są doskonałym zamiennikiem tradycyjnego drewna, które po kilku latach niosą ślady użytkowania, które są ciężkie do zniwelowania.

Kompozyt drzewny, z którego wykonywane są deski do wyposażenia ławek ogrodowych i parkowych odznacza się wysoką odpornością na różne zjawiska atmosferyczne jak deszcz, burze, gradobicia czy suszę, ponieważ zawierają w sobie cząsteczki uszlachetniające. Dzięki ich obecności materiał zachowuje swoje właściwości niezależnie od panujących warunków zewnętrznych. Ponadto struktura deski kompozytowej posiada dodatkową warstwę ochrony, która zapobiega przeniknięciu niepożądanych substancji w jej głąb. Dlatego też deski kompozytowe nie ulegają deformacjom oraz zniekształceniom mającym swoją przyczynę w nadmiernej wilgoci czy suszy.

Ławki parkowe czy ogrodowe z kompozytu nie są w żaden sposób podatne na silne promienie słoneczne, które „robią krzywdę” zwykłym deskom drewnianym. Nadmiernie promieniowanie UV często jawi się jako przyczyna pęknięć drewna nawet po jego uprzednim zabezpieczeniu impregnatem. Deski kompozytowe są wolne od podobnych problemów, dlatego co raz częściej pojawiają się jako element ławek parkowych. Nie ma konieczności ich częstej renowacji, dlatego łatwiej jest utrzymać je w dobrym stanie.

Ławki z kompozytu są niewrażliwe również na pleśń, grzyby czy porosty, które są zmorą ławek z drewnianym siedziskiem. Nieestetyczne zielone plamy zniechęcają do ich użycia, a ponadto powodują zabrudzenia ubrań.

Gdzie kupić ławkę do ogrodu?

Ławka ogrodowa to standardowy element asortymentu każdego renomowanego sklepu ogrodniczego lub marketu budowlanego. W zależności od naszych wymagań znajdziemy ławki ogrodowe żeliwne, metalowe z siedziskiem wykonanym z desek kompozytowych, jak również meble w całości wykonane z materiału kompozytowego.

1000 Znaków do wykorzystania