Kiedy:
31 Maj 2019@17:30 – 20:00
2019-05-31T17:30:00+02:00
2019-05-31T20:00:00+02:00
Gdzie:
Browar Zamkowy Cieszyn
ul. Dojazdowa 2
Koszty:
10 / 30 / 40
Na Granicy Kina - Tymon Tymański @ Browar Zamkowy Cieszyn

Projekcja filmu „Polskie Gówno” i spotkanie z aktorem i scenarzystą Tymonem Tymańskim oraz koncert Tymański – Ciechowski.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Na Granicy Kina” organizowane przez Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” i Stowarzyszenie Na Granicy. W piątek 31 maja 2019 w Cieszynie odbędą się dwa wydarzenia połączone jednym, wspólnym mianownikiem w osobie Tymona Tymańskiego w roli muzyka, aktora oraz scenarzysty.

O godzinie 17.30 w Domu Narodowym

Projekcja filmu „Polskie gówno” i spotkanie z aktorem i scenarzystą filmu Tymonem Tymańskim.

„Polskie gówno”

Niezależny band Tranzystory z Pruszcza Gdańskiego wyrusza w pierwszą trasę koncertową po Polsce. Podróż ta wystawia na próbę ich przyjaźń oraz ideały, które wyznają.

Wstęp na projekcje i spotkanie: 10 zł
(dla posiadaczy biletów na koncert Tymański – Ciechowski wstęp bezpłatny)

O godzinie 21.00 w Browarze Zamkowym Cieszyn

Koncert Tymański / Ciechowski w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego Cieszyn.

Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to”. To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako „dziecko Republiki” jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

Wstęp na koncert:
Przedsprzedaż biletów w cenie 30 zł w Domu Narodowym
– W dniu koncertu możliwość zakupu biletu w cenie 40 zł przy wejściu na koncert