Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Cieszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniać będą przyczyny i okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło na szlaku kolejowym w Cieszynie. Około 12.30 przy ul. Dojazdowej został potrącony mężczyzna. Niestety, pomimo szybkiej pomocy i transporcie śmigłowcem do szpitala, zmarł.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu, około godziny 12.30. Według wstępnych ustaleń przechodzący przez tory od strony ul. Frysztackiej w kierunku ul. Dojazdowej mężczyzna nie zwrócił uwagi na nadjeżdżający pociąg i sygnały maszynisty. Nie wiadomo, dlaczego pieszy tak się zachował i właściwie nie zareagował. Z relacji obsługującego lokomotywę maszynisty wynikało, że nie był w stanie wyhamować składu i zapobiec tragedii. Potrąconemu mężczyźnie pomocy udzielali funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz ratownicy medyczni. Poszkodowany znajdował się pod składem pociągu, był przytomny. Natychmiast został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Niestety, po kilku godzinach zmarł. Policjanci ustalają jego tożsamość. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Prowadzący pociąg maszynista był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz cieszyńscy śledczy.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie przy ulicy Wojska Polskiego 2 lub pod nr tel. (33) 8516 280 lub (33) 8516 281. Można też informować pisząc na e-mail dyzurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl .